Inšpirujte sa: Červeno-biela vianočná klasika

08.12.2013
Dizajn a Dekor

Pre tých, ktorí nepodliehajú diktátu neustále meniacich sa trendov, ponúkame červeno-bielu inšpiráciu. Táto klasika bude mať vždy čo povedať.

18fotiek
Martinina rada: Na slávnostnú tabuľu jednoznačne patrí biely porcelán. Umocní atmosféru a dá sa ľahko skombinovať s doplnkami v akomkoľvek štýle. V tomto dome dýcha čaro Vianoc z každého kúta, zo stropov nevynímajúc. Originálnej výzdobe sa nevyhli ani štýlové lustre. Autor: Helmoldt – Hertrich /makmedia

Myslí si to aj Martina Junger, ktorá na predmestí Hamburgu obýva s rodinou secesnú vilku a tejto tradičnej výzdoby sa drží už niekoľko rokov. Nečudo, veď má na to ideálnu kulisu – štýlový priestor s vysokými stropmi a dubovými palubovkami, no hlavne zariadenie inklinujúce k vidieku.

Takéto miesto si ideálne rozumie s materiálmi, vzormi a ozdobami, ktoré pamätajú, alebo sa tak tvária, ešte časy našich starých mám.

V hlavnej úlohe sa popri základnej farebnej dvojkombinácii predstavili tri vzory: káro, pruhy a bodky. Ako korenie poslúžila štipka Martininej fantázie a zručnosti.

Postup na látkový adventný kornútok:

  • Z papiera si vystrihnite šablónu s dĺžkou približne 70 cm. Potom ho priložte na látku a vystrihnite. Budete potrebovať dva diely. Na každej strane rátajte s 1,5 cm rezervou. Obe časti spevnite z rubovej strany nažehľovacím vliesom.
  • Z inej dekoračnej látky si vystrihnite motív stromčeka a hviezdičky alebo srdiečka a cik-cakovým stehom ho na stroji prišite. Potom môžete z opačnej strany zošiť oba diely kornútika. nezabudnite steh preštepovať.
  • Vrecko vyvráťte a prežehlite. Na horný lem môžete použiť ozdobnú čipku. Prišite stuhu, ktorá bude slúžiť na upevnenie vrecka. V tomto prípade Martina použila károvanú látku a kornútok priviazala k jedálenskej stoličke. Koniec kornútika zdobí biely brmbolec.

 

 
Autor: Pekné Bývanie/Denisa Slančová
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Inšpirujte sa: Červeno-biela vianočná klasika
Pekné Bývanie/Denisa Slančová