Osviežte si domov: Zelenou a zeleňou

21.04.2013
Dizajn a Dekor

Kvety a pozitívne farby vytvárajú v byte dobrú energiu. Ak ju do toho svojho chcete nahnať, vyskúšajte to so zeleňou. Alebo aspoň zelenou.

7fotiek
Ak máte problém so starostlivosťou o rastliny, uprednostnite pred živými umelé. Autor: Profimedia

Každý obytný priestor vyzerá útulnejšie, keď si ho okrem nábytku zariadite aj peknými doplnkami. Navyše, ak bude doplnok živý, váš domov bude pôsobiť ešte teplejšie a sviežejšie.

Ideálnou voľbou do bytov sú črepníkové kvety, ktoré majú z hľadiska vytvárania pozitívnej energie najväčší význam. Samozrejme, aby kvety vyzerali zdravo, dôležité je ich správne umiestnenie a starostlivosť.

Nielen dostatok svetla

Nečudujte sa, že keď kvet umiestnite na tmavé miesto, nebude sa mu dariť. Rovnako je dôležité aj pravidelné polievanie, presádzanie a hnojenie. V žiadnom prípade kvet neumiestňujte do okolia radiátorov, pretože budú omnoho rýchlejšie vysychať.


Kvety oživia každý interiér.
Foto: Profimedia

Ak máte problém so starostlivosťou o rastliny, uprednostnite pred živými umelé. Tie budú váš byt určite skrášľovať viac ako zvädnuté a zoschnuté živé kvety. Tiež sú z hľadiska energie vhodnejšie ako sušené, ktoré na seba viažu negatívnu energiu.

Ideálny priestor

Najideálnejším priestorom v byte, kam umiestniť rastlinu, je jedáleň a obývačka. Zbytočná je kvetina v spálni, kde síce nepôsobí negatívne, ale jej význam je minimálny.


Ideálnym miestom pre kvet je obývačka.
Foto: Profimedia

Ak už v spálni túžite po niečom zelenom, skúste to s moderným zeleným nábytkom alebo si stenu za posteľou vymaľujte na zeleno. V prípade, že túžite aj po rastline, skúste to maximálne s dvoma, pretože väčšie množstvo zelených rastlín môže narúšať pokojný spánok.

Výnimkou sú spálne ľudí so zdravotnými problémami, ktorým môže kvet pomôcť, pretože na chorého človeka prebytok energie nepôsobí negatívne, práve naopak.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Osviežte si domov: Zelenou a zeleňouOsviežte si domov: Zelenou a zeleňouOsviežte si domov: Zelenou a zeleňouOsviežte si domov: Zelenou a zeleňou
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Osviežte si domov: Zelenou a zeleňou
Veronika ROSPUTINSKÁ