Pripravte si originálny adventný kalendár

23.11.2013
Dizajn a Dekor

Zima a s ňou i vianočné sviatky sa pomaly blížia. A keďže k predvianočnému času patrí už neodmysliteľne kúzlo adventu, pripravte si s nami veselý adventný kalendár. Stačí dobrý nápad, šikovné ruky a originálny kalendár je na svete. Navyše do jeho prípravy môžete zapojiť aj deti. Z prípravy budú určite nadšené.

Využite domáce „poklady“

Aj vám sa občas stane, že sa niekde zatúla jedna rukavica či ponožka. Určite ich nevyhadzujte. Ako vidno na obrázku, s trochou nápadu ich možno skvelo využiť na vytvorenie veselého adventného kalendára. Farebné čísla z koráliek či flitov sa budú na saténovom podklade krásne vynímať. A do vnútra rukavičiek a ponožiek hravo umiestnite sladký darček pre vaše ratoslesti.

V jednoduchosti je krása

Ak nie ste práve najzručnejší, žiadny problém. Na výrobu takéhoto vkusného kalendára postačia menšie papierové vrecúška, kartičky z tmavého papiera a drevené štipce. Naaranžované na komode spolu s jednoduchými drevenými ozdobami spríjemnia adventné čakanie v každej domácnosti.

advent adventny kalendar dekor

Adventný stromček zo škatuliek

Nápadité a jednoduché. 31 zápalkových škatuliek oblepených kúskami červeno-bielych handričiek a drobné šuflíčky s prekvapeniami. Takýto stromček vám veru nevyschne.

Prekvapenie z papučky

Z kúskov pevnejšieho flisu vystrihnite spodnú a vrchnú časť papučiek a zošite ich jednoduchým ozdobným stehom výraznou nitkou. Potom už len stačí jednotlivé papučky označené číslami stuhami pripevniť na šnúrku nad posteľou či skrinkou a počas adventu každé ráno z papučky vytiahnuť sladké prekvapenie.

advent dekor

Foto: Profimedia.sk

Dekorácia s prekvapením

Aj keď k Vianociam patria vetvičky s voňavým ihličím, prečo to tento rok trochu nezmeniť. Drevené konáriky, tak ako na fotke hore, prestriekajte bielym či strieborným sprayom a spolu s balíčkami zaveste na ne aj červené srdiečka či iné obľúbené ozdoby. Pri pohľade na takúto dekoráciu na kúzlo adventu určite nezabudnete.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Pripravte si originálny adventný kalendárPripravte si originálny adventný kalendárPripravte si originálny adventný kalendárPripravte si originálny adventný kalendár
 
7fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016