Pripravte si originálny adventný kalendár

23.11.2013
Dizajn a Dekor

Zima a s ňou i vianočné sviatky sa pomaly blížia. A keďže k predvianočnému času patrí už neodmysliteľne kúzlo adventu, pripravte si s nami veselý adventný kalendár. Stačí dobrý nápad, šikovné ruky a originálny kalendár je na svete. Navyše do jeho prípravy môžete zapojiť aj deti. Z prípravy budú určite nadšené.

Využite domáce „poklady“

Aj vám sa občas stane, že sa niekde zatúla jedna rukavica či ponožka. Určite ich nevyhadzujte. Ako vidno na obrázku, s trochou nápadu ich možno skvelo využiť na vytvorenie veselého adventného kalendára. Farebné čísla z koráliek či flitov sa budú na saténovom podklade krásne vynímať. A do vnútra rukavičiek a ponožiek hravo umiestnite sladký darček pre vaše ratoslesti.

V jednoduchosti je krása

Ak nie ste práve najzručnejší, žiadny problém. Na výrobu takéhoto vkusného kalendára postačia menšie papierové vrecúška, kartičky z tmavého papiera a drevené štipce. Naaranžované na komode spolu s jednoduchými drevenými ozdobami spríjemnia adventné čakanie v každej domácnosti.

advent adventny kalendar dekor

Adventný stromček zo škatuliek

Nápadité a jednoduché. 31 zápalkových škatuliek oblepených kúskami červeno-bielych handričiek a drobné šuflíčky s prekvapeniami. Takýto stromček vám veru nevyschne.

Prekvapenie z papučky

Z kúskov pevnejšieho flisu vystrihnite spodnú a vrchnú časť papučiek a zošite ich jednoduchým ozdobným stehom výraznou nitkou. Potom už len stačí jednotlivé papučky označené číslami stuhami pripevniť na šnúrku nad posteľou či skrinkou a počas adventu každé ráno z papučky vytiahnuť sladké prekvapenie.

advent dekor

Foto: Profimedia.sk

Dekorácia s prekvapením

Aj keď k Vianociam patria vetvičky s voňavým ihličím, prečo to tento rok trochu nezmeniť. Drevené konáriky, tak ako na fotke hore, prestriekajte bielym či strieborným sprayom a spolu s balíčkami zaveste na ne aj červené srdiečka či iné obľúbené ozdoby. Pri pohľade na takúto dekoráciu na kúzlo adventu určite nezabudnete.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Pripravte si originálny adventný kalendárPripravte si originálny adventný kalendárPripravte si originálny adventný kalendárPripravte si originálny adventný kalendár
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pripravte si originálny adventný kalendár
ipeknebyvanie.sk