Zútulnite si byt: Siahnite po pletených doplnkoch

02.03.2013
Dizajn a Dekor

Zima sa chýli ku koncu a tak zahadzujeme pletené šály a čiapky čo najďalej do skrine. Po teple domova však túžime v každom ročnom období. Ako ho dosiahnuť? Skúste si ho upliesť.

9fotiek
Pletené prestieranie pôsobí veľmi elegantne. Autor: Profimedia

Pletená móda sa spája väčšinou s odievaním. Štýlovo však pôsobí aj na bytových doplnkoch. Ale najmä, privodí pocit tepla, mäkka a premení váš byt na pohodlné miesto. Ak si neviete predstaviť, kam by sa upletené detaily hodili, tu je zopár tipov.

Poťahy a obliečky

Máte tvrdé stoličky? Vďaka pleteným poťahom budú nielen o poznanie mäkšie, ale z nudnej stoličky vytvoria niečo originálne. Okrem stoličiek si môžete potiahnuť aj kreslo či taburetku. Navyše, vďaka poťahu sa váš nábytok tak skoro nezničí. Pekným bytovým doplnkom sú aj pletené obliečky na dekoračné vankúšiky.


Pletené poťahy ochránia nábytok.
Foto: Profimedia

Tipy do kuchyne

V mnohých domácnostiach sa osvedčilo používanie zväčša gumeného či korkového prestierania. Čo tak skúsiť si nejaké upliesť? Určite vás to bude stáť viac času a energie, ale výsledok ulahodí oku a vy budete mať aj dobrý pocit, že ste si ho vyrobili sami. A ktovie, možno bude vašim blízkym aj viac chutiť.

Do kuchyne si môžete upliesť napríklad aj košíčky na pečivo alebo môžete úpletom potiahnuť kvetináče či vázy.


Pletený košíček môžete použiť napríklad na pečivo.
Foto: Profimedia

Koberce

Na chladnú podlahu je pletený koberec ideálnym riešením. Pekne vynikne napríklad pri kuchynskej linke, oživiť ním môžete aj toaletu či chodbu. Neodporúčame ho do kúpeľne, kde môže po nasiaknutí vodou časom spôsobovať nepríjemný zápach.

Originalita

Ak máte chuť na niečo originálnejšie, vyskúšať môžete napríklad pletené tienidlo na luster. Pozor však na to, v akom duchu máte ladený interiér. Pletená móda sa hodí skôr k niečomu tradičnejšiemu, ako do moderných interiérov.

Ak si potrpíte na detaily, potiahnuť úpletom si môžete napríklad ramienka na šaty, kľučky na dverách alebo rámy obrazov. Možností je veľa a je len na vás, pre ktoré z doplnkov sa rozhodnete. Ako vždy však platí známe pravidlo: Všetko s mierou.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Zútulnite si byt: Siahnite po pletených doplnkochZútulnite si byt: Siahnite po pletených doplnkochZútulnite si byt: Siahnite po pletených doplnkochZútulnite si byt: Siahnite po pletených doplnkoch
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Zútulnite si byt: Siahnite po pletených doplnkoch
Veronika ROSPUTINSKÁ