Máte nudnú kuchyňu? Tu sú dva tipy, ako ju oživiť kvetmi

26.11.2013
Dizajn a Dekor

Už dávno neplatí, že stena medzi kuchynskou doskou a vrchnými skrinkami či poličkami musí byť vyložená kachličkami. Ukážeme vám jednoduchý spôsob, ktorý v sebe spája pekné s užitočným, veľmi ľahko sa udržiava a je jednoduchý na realizáciu. Túto techniku môžete použiť v každom interiéri, v akomkoľvek štýle. Stačí vybrať vzor tapety, ktorá sa vám páči a ladí s ostatným zariadením bytu, a „zaliať“ ju do skla.

1fotka
Máte nudnú kuchyňu? Oživte ju kvetmi Autor: GRAFOSKLO

Potrebujete: tapetu, sklo s hrúbkou minimálne 4 milimetre, tapetové lepidlo, transparentné montážne lepidlo s okamžitou počiatočnou priľnavosťou, nôž a ozdobnú hliníkovú lištu.

1. Odmerajte rozmery priestoru, kam sa bude tapeta lepiť. Tapetu nastrihajte na pásy. Pri príprave tapetových pásov pridajte pol centimetra k vrchnej a v spodnej časti. Tapetu nalepte tapetovým lepidlom podľa návodu výrobcov tapiet.

2. Bezpečnostné sklo si dajte podľa presných rozmerov narezať v sklenárstve. Dôkladne odmerajte aj všetky otvory na stene a dajte ich vyrezať. Pred nalepením skla na stene celé sklo dôkladne očistite čistiacim prostriedkom, najlepšie s prímesou alkoholu. Iba dobre odmastený a vysušený povrch priľne k tapete.

3. Lepidlo naneste v tenkých pásoch po obvode skleneného obkladu.

4. Sklo pritlačte na stenu tak, aby dôkladne priľnulo k tapete.

5. Na miesto, kde sa obklad spája s kuchynskou doskou a s vrchnými kuchynskými linkami, prilepte hliníkové dekoračné lišty. Sklo ešte vyčistite a vyleštite.

Elegantná grafika

Nasťahovali ste sa do čiastočne zrekonštruovaného bytu a nesedí vám pár výrazných detailov alebo farba nábytku? Ak nechcete investovať do novej kuchynskej linky a nákladov spojených na prepravu a montáž, dajte si vynoviť iba dvierka a časť medzi hornými a dolnými skrinkami. Bude vás to menej stáť a výsledok vám vyrazí dych.

1. Odstráňte horné a dolné dvierka linky až ku korpusu.

2. Farebné plochy a vzor na linke a v jej okolí si môžete zvoliť podľa vlastnej fantázie alebo si vypýtajte radu interiérového dizajnéra. Inšpirácií je okolo vás určite požehnane.

3. Všetky odmontované časti linky dajte vynoviť vo firme, ktorá sa venuje výrobe grafických skiel.

4. Na miesto, ktoré je zvyčajne vyložené kachličkami, nalepte tabuľu skla so vzorom, ktorý si môžete sama vybrať.


Foto: GRAFOSKLO

Náš tip

Čaká vás výmena linky? Kúpte si takú, ktorá zastavia celú jednu stenu od podlahy až po strop. O voľné priestory tak nebudete mať núdzu.

 
Autor: Báječná žena
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Máte nudnú kuchyňu? Tu sú dva tipy, ako ju oživiť kvetmi
Báječná žena