S vášňou pre červenú špeciálne na Valentína

13.02.2014
Dizajn a Dekor

14. február, na ktorý pripadá Sviatok svätého Valentína, patrí všetkým zamilovaným. Tento sviatok má osobité čaro, ale nezabudnite na jeho posolstvo a lásku si "dávkujete" počas celého roka každučký deň.

Pre všetkých milovaných i milujúcich, pre nenapraviteľných romantikov, ale aj pre nadšených priaznivcov vášnivej červenej či nežnej ružovej ponúkame inšpirácie na valentínsky deň. Možno sa vám tak zapáčia, že budú krášliť váš interiér počas celého roka. Tak nech vám láska vydrží!

Červená farba v interiéri: Vášeň i túžba

  • Červenú farbu charakterizujú slová ako vášeň, túžba, nádej, odvaha a  statočnosť, ale aj zúrivosť. Červená farba sa často spája so ženskosťou a  luxusom. Žiariacou a pulzujúcou červenou vytvoríte alebo podporíte centrum - ohnisko domova.
  • Červená farba je veľmi vhodná na vytvorenie príjemného a vítajúceho priestoru pre stolovanie, spoločné oddychové priestory.
  • Odtiene ružovej môžu byť jemné, podtrhujúce kvality rezervovanosti a delikátnosti alebo výraznejšie odtiene evokujú opak, šokovať a prebudiť živelnosť.
  • Červená je farbou šťastia. Je spojená s ohňom, životom, šťastím, teplom. Má dráždiaci a stimulujúci účinok, ovplyvňuje zásobovanie orgánov krvou. Vyžaruje aktivitu a dynamiku. Na menších plochách, napríklad na  predmetoch pôsobí príjemne.
  • Červenú by sme mali nasadzovať zdržanlivo, lebo presila môže viesť k agresivite a hádkam,obzvlášť pri použití na  veľkých plochách vyvoláva znepokojujúce pocity u človeka.


Ak máte radi červenú farbu, láskou a pozitívnou energiou to u vás dýcha nepretržite.

Valentínske inšpirácie

V tento špeciálny deň, i keď u nás veľkú tradíciu nemá, ale prečo nevyužiť romantiku tohto momentu, povyťahujte doma všetko červené, ružové a srdiečkové. Stačí to len správne naaranžovať a váš domov bude dýchať tou správnou valentínskou atmosférou. Prinášame niekoľko inšpirácii.

Sviečky a lupienky ruží by v tento deň nemali chýbať.

Foto: profimedia.sk

Viac inšpirácii nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
S vášňou pre červenú špeciálne na Valentína
ipeknebyvanie.sk