Farmhouse decor: Vytvorte si doma pocit vidieckeho domčeka

17.05.2018
Dizajn a Dekor

Ak bývate v paneláku, určite sem tam túžite vypadnúť len tak do prírody, na chatu alebo napríklad ku rodičom na dedinu, kde ste vyrástli. A ak chcete mať doma pocit vidieka aj vo väčšom meste, vďaka tým správnym doplnkom to zvládnete.

12fotiek
Autor: ceesquare.com

Tzv. farmhouse decor, alebo po slovensky povedané vidiecky štýl, sa stal hitom posledných sezón v bytovom dizajne. Pokojne a naozaj útulne pôsobiace interiéry obľubuje čoraz viac domácností a vďaka širokej ponuke obchodných domov venujúcim sa bytovým doplnkom takúto atmosféru môžete vytvoriť aj u vás doma a vôbec vás to nevíde draho. Stačí len vedieť čo a kam.

Materiál a farba
Ak hovoríme o farmhouse decore, ihneď si predstavíme izbu plnú dreva. Či už drevených obkladov na stenách, drevených políc a stolov, podláh, zopár správnych doplnkov. Samozrejme, že drevo je v prípade tohto štýlu dominujúcim materiálom, no nesmieme zabudnúť ani na nejaký ten kov, či jutu. Vďačné sú aj ošúchané staré dvere, trošku hrdzavé rúčky na nábytku alebo stará lampa z priemyselnej budovy prispôsobená do interiéru. Farebne sa tento štýl taktiež nesie v prírodných farbách - hnedej, poprípade šedej a zelenkastej, no pracovať je možné aj s bielou a akoukoľvek inou, jemnou paletou farieb (vyskúšajte napríklad staroružovú alebo smotanovú).

Tie správne doplnky
To, čo ale skutočne spraví z obyčajnej izby vidiecku idylku sú doplnky. Tu sa ponúka priestor pre akékoľvek „urob si sám“ projekty s použitím recyklovaných materiálov a staršieho nábytku. Tak ako shabby chic štýl, tak aj ten vidiecky sa odráža v ošúchanosti drevených podláh a skriniek. Tú správnu atmosféru navodia staré drevené košíky, kolesá z konských povozov zavesené na stene, pletivo z plota použité namiesto skla vo vitríne s riadom, obité kvetináče a vence na vstupných dverách alebo nad krbom.
Pohrabte sa babke na povale a so správnou dávkou kreativity si dokážete vytvoriť krásne kúsky aj samy. A nebojte sa s týmto štýlom ísť napríklad aj do kúpeľne. Zrkadlo oblečte do dreveného rámu a uteráky vysušte na starom rebríku. Držte sa však hesla „menej je niekedy viac“. A teraz... príjemné zariaďovanie priatelia!

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Farmhouse decor: Vytvorte si doma pocit vidieckeho domčeka
ma/ipeknebyvanie.sk