Druhá šanca starého okna: Premeňte ho na štýlový doplnok!

11.10.2016
Dizajn a Dekor

Nevyhadzujte staré okno, môžete ho kreatívne využiť mnohými a jednoduchými spôsobmi a bude vyzerať úžasne v každej miestnosti.

11fotiek
Ak položíte krídlo z okna na stôl, vytvoríte si originálny kúsok do vašej obývačky. Autor: missis

Získať staré okná so sklom alebo bez neho by nemal byť problém. Mnohé zbytočne končia na smetisku či v zberných dvoroch, niektoré na blších trhoch. Ľudia sa ich zbavujú lebo nevedia ako ešte dokážu výborne poslúžiť a na úplne iný účel, než na aký boli pôvodne vytvorené. Je toľko možností využitia starých okien.

Ako fotorámik

Možno ste sa stretli s oknom zaveseným na stene, kde jeho staré zvetrané rámy okien poslúžili ako rámiky na obrázky. Je to jeden z najbežnejších spôsobov jeho využitia. Či už sa vám hodí vo zvislej alebo vodorovnej polohe, je dobré, ak má sklo, aby ste zaň mohli vložiť fotky a vytvoriť nezvyčajnú dekoráciu.

Vintage dekorácie

Staré okná môžete využiť aj ako architektonické prvky predeľujúce priestor. Môžu visieť na stenách ako umelecké predmety, byť súčasťou moderného nábytku, ako poličky na osobité veci. Hodia sa aj ako čelo postele alebo základ predsieňového vešiaka. Všetky tieto jedinečné prvky s nádychom vintage štýlu oživia vašu domácnosť a pritiahnu pozornosť. Na inšpiráciu prinášame pár nápadov, ale fantázii sa medze nekladú.

 
Autor: am/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Druhá šanca starého okna: Premeňte ho na štýlový doplnok!
am/ipeknebyvanie.sk