FOTO inšpirácia pre jesenné stolovanie: Dajte si večeru v popadanom lístí

28.10.2016
Dizajn a Dekor

Aj keď pobláznené sviatky strašidelného Haloweena nás určite neobídu, netreba zabúdať ani na naše vlastné tradície a s nimi spojené spomínanie na našich milovaných, zosnulých. Je to čas, kedy sa vám podarí s rodinou stretnúť okolo stola. Tak prečo ho krásne nevyzdobiť?

16fotiek
Jesenné dekorácie môžete zakomponovať aj do stolovania. Skrášlite si tak obedy či večere s rodinou a čo takto jesenná svadba? Autor: loversiq

Jesenné stolovanie u nás nie je tradičným prvkom. Dávame si záležať na krásnych jarných kreáciách veľkonočných sviatkov a rovnako tak aj pri najkrajšom dni roka, Štedrom dni. Veľa inšpirácie na jesenné stolovanie teda môžeme odkukať od západného sveta, ktorý sa oddáva hodovaniu počas známeho Vďakyvzdania (Thanksgiving day).

Tekvice a tekvičky

Jeseň je čarovná vo svojej jednoduchosti. Príroda sama nám ponúka všetko, čo len potrebujeme. Tradičným prvkom jesennej výzdoby už tradične býva tekvica. Vďaka svojmu absolútne nenáročnému pestovaniu je jej každoročne dosť a jej vyrezávané podoby sú jednoducho úchvatné. Okrem toho, že má veľa zaujímavých odrôd, tie klasické, veľké oranžové tekvice už vyrezávajú aj malé deti.

Súťažte s vašimi jesennými dekorácie o skvelý fotoaparát! 

Farebná škála prírody

Pri dekorovaní našich príbytkov a záhradách a rovnako tak aj pri stolovaní nemôžeme urobiť krok vedľa, ak využijeme všetko, čo nám príroda ponúka. Suché lístie, gaštany, šišky, oriešky, šípky, jabĺčka, klasy, krásne slnečnice či hortenzie.

V modernom šate

Ak ale stále hľadáte nové cestičky a kreativita vás neopúšťa, skúste staviť na elegantnú bielu, či luxusnú zlatú a mystickú čiernu. Postačí štetec a farby, možno flitre či metalické doplnky, ktorými urobíte vašu jesennú výzdobu stola neobyčajnú. Nebojte sa ale zapojiť ani nezvyčajné farby, napríklad petrolejovú, tyrkysovú alebo jemnú modrú, tie tiež určite zažiaria.

TIP: Stará, odrvená keramika, ťažký zdobený príbor a vrecovina sú veci, ktorými pridáte na stôl nádych rustikálnosti, ktorý sa k tomuto ročnému obdobiu mimoriadne hodí. A nezabudnite na sviečky. Vyskúšané! 

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
FOTO inšpirácia pre jesenné stolovanie: Dajte si večeru v popadanom lístí
ma/ipeknebyvanie.sk