Aké sú predpovede trendov na rok 2018? Zatiaľ dizajnéri v mekke módy odkukali TOTO

10.10.2017
Dizajn a Dekor

Trendy na najbližšiu sezónu sa predikujú už dnes. Aký teda bude rok 2018?

8fotiek
Aj prostredníctvom nadrozmerných kvetov sa do našich domovov snaží dostať príroda. Tak ju teda vpustime. Autor: Webtretho

Rok čo rok, sezónu, čo sezónu, lovia tí najprestížnejší dizajnéri najnovšie trendy na najbližšiu sezónu. V predstihu sa určuje aké farby budú in, čo za materiál znovu objaví svoju silu (tento rok to bola napríklad hviezda 70. rokov, ratan alebo pôsobivé terazzo), či príde na rad geometria alebo abstrakcia a či sa vrátime ku tradíciám alebo posunieme úplne novým smerom. Oficiálne ešte nič nie je isté, no na najväčšom trhu dizajnu Maison & Objet v Paríži sa predsa len odkukalo pár zaujímavých prvkov.

1. Jedným z trendov, ktoré si dizajnéri v Paríži všimli, bolo moderné poňatie tradičnej kultúry. V minimalistickom dizajne sa na trhu objavili napríklad kmeňové masky.

2. Mimoriadne in bude červená! Tá sa v nových doplnkoch objavuje často, a je teda jasné, že nahradí farebnosť, ktorá vládne dizajnu dnes. 

3. Nebude chýbať ani oslava najnovších technológií a do popredia vystúpi aj optická ilúzia vo svietení. Lampy ako ich poznáme dnes, sú už nudnou záležitosťou minulosti a na rad prichádzajú nevídané novinky. 

Jesenná krása u vás doma: Pošlite FOTO a vyhrajte krásne knižky!

5 najväčších tendov tejto jesene: Budete ich chcieť mať doma všetky

4. Okrem červenej prichádzajú tiež jej kontrastné, jemnejšie tóny. Napríklad zemitá farba mliečnej kávy alebo svetlá sivá. 

5. Aj túto sezónu dostane slovo mnohými milovaná farba, a tou je horčicová. Ako ju využiť vo vašom domove, vám poradia naše dizajnérky priamo >>> TU <<<

6. Čistota, pokora a jednoduchosť materiálu, betónu, a všetky jeho moderné podoby, sa dostanú do našich interiérov aj budúcu sezónu. Jednoduchá štruktúra priestor naplní dokonalou energiou. 

7. A ak ste si v doposiaľ vymenovaných trendoch nič nenašli, ten posledný uspokojí dušu snáď každého. Do popredia sa totižto dostávajú úžasné motívy nadrozmerných kvetov. V interiéri zahrajú prvé husle a s dizajnom detailov si už potom starosť robiť nemusíte. Takáto tapeta, či ručne maľovaný vzor je jediné, čo budete potrebovať. 

Drevené nástenné hodiny: Nový trend, ktorý si zvládnete doma vyrobiť aj sami!

Nezabúdajte na piatu stenu miestnosti. Strop sa môže stať aj jej stredobodom!

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
Aké sú predpovede trendov na rok 2018? Zatiaľ dizajnéri v mekke módy odkukali TOTOAké sú predpovede trendov na rok 2018? Zatiaľ dizajnéri v mekke módy odkukali TOTOAké sú predpovede trendov na rok 2018? Zatiaľ dizajnéri v mekke módy odkukali TOTOAké sú predpovede trendov na rok 2018? Zatiaľ dizajnéri v mekke módy odkukali TOTO
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Aké sú predpovede trendov na rok 2018? Zatiaľ dizajnéri v mekke módy odkukali TOTO
Mária Ambrozová