Biela, belšia, najbelšia: Do interiéru si môžete vybrať hneď niekoľko odtieňov

23.08.2018
Dizajn a Dekor

Možno sa zdá nepodstatné zaoberať sa bielou farbou, ktorá vo svojej podstate ani farbou nie je. Pozornému oku však neubzikne, že biela nie je len jedna a preto sa s ňou treba trochu pohrať, spoznať jej klady, zápory a vrhnúť sa do tieňovania. Budete prekvapení, čo dokáže v interiéri.

3fotky
Autor: sacramentostreet.com

Čistá biela
Tu máme dočinenia so základnou bielou farbou. Je absolútne nadčasové. Nepotrebujete nič vymýšľať, ani riešiť. Je to farba pre miestnosti, kde sú trendy druhoradé a chcete nadčasovú farbu, ktorá bude moderná pri starožitnom nábytku aj modernom televízore.

Jednoduchá biela
Nie je tak žiarivá, ale v roku 2016 sa stala farbou roka a odvtedy rozhodne nepredstavuje zlú investíciu. Je dokonalá s teplými odtieňmi a vytvára príjemný domácky charakter. Nie je to farba sterilného prostredia nemocnice, ale čistého domova.

Extra biela
Farba bieleho mramoru. Niektoré farebné odtiene sa už ťažko definujú slovami, najmä v prípade bielej, ale je to odtieň, ktorý je príznačný pre kameň. Prospejú mu napríklad aj tmavé škvrny a je to ideálna farba napríklad na stredový ostrovček v kuchyni.

Priestorová biela
Ide o bielu s jemným nádychom sivej. Hodí sa do väčších priestorov a má jemne dymový charakter, ale nie je špinavá. Vhodná do veľkých siení, predsiení, alebo halových domov. V tejto bielej je totiž aj jemný náznak tieňa.

Že neexistuje viac odtieňov bielej? O opaku sa presvedčíte tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Marcos
Fotogaléria
Biela, belšia, najbelšia: Do interiéru si môžete vybrať hneď niekoľko odtieňovBiela, belšia, najbelšia: Do interiéru si môžete vybrať hneď niekoľko odtieňov
 
3fotky
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Biela, belšia, najbelšia: Do interiéru si môžete vybrať hneď niekoľko odtieňov
lepsiebyvanie.sk/Marcos