Čarovná atmosféra: Kvety, ktoré vás nadchnú aj počas zachmúrenej zimy

10.12.2014
Dizajn a Dekor

Živá kvetina, či už rezaná alebo v kvetináči, dokreslí atmosféru akejkoľvek príležitosti. Tak prečo si nespríjemniť typickými vianočnými kvetmi aj nadchádzajúce sviatočné obdobie?

6fotiek
K zime a Vianociam patria aj črepníkové kvety, ktoré môžete použiť ako vkusnú dekoráciu. Inšpirujte sa! Autor: Profimedia.sk

Zdobíme nimi záhrady aj interiéry. V nadchádzajúcom období mrazov a snehu si prírodnú výzdobu rozhodne nemusíme odopierať. Stačí ju obliecť do „vianočného kabáta“

Foto: Profimedia.sk

Kvety Vianoc

Zimnou klasikou je už tradične vianočná ruža. Obľúbená je predovšetkým kvôli svojim vianočným farbám v tónoch červenej, sýtozelenej či bielej. Existujú však aj ďalšie kvetiny, ktoré kvitnú v období adventu a dokážu spríjemniť zimné sviatky. Pôvabný cyklámen možno vyšľachtiť do mnohých tvarov, veľkostí a farieb.

Ďalším hrdým zástupcom vianočných kvetín je azalka, ktorá kvitne od jesene do jari. Zabudnúť nemôžeme na vianočný kaktus, ktorý sa vám pri správnom pestovaní odmení naozaj bohatým a pestrofarebným okvetím.

Na štedrovečernom stole

Aranžmán na štedrovečernom stole nemusí byť klasický. Ak sa nebojíte experimentovať, použitie tieto typicky vianočné kvety v kvetináči a podľa fantázie si ich dozdobte.

K netradičnému pridajte kľudne niečo klasické. Poslúžia vám gaštany, sušené ovocie či škorica. Aj exotická orchidea zaujme v takomto vianočnom šate.

V jednoduchosti je krása. Tipy na vianočné dekorácie

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Čarovná atmosféra: Kvety, ktoré vás nadchnú aj počas zachmúrenej zimyČarovná atmosféra: Kvety, ktoré vás nadchnú aj počas zachmúrenej zimyČarovná atmosféra: Kvety, ktoré vás nadchnú aj počas zachmúrenej zimyČarovná atmosféra: Kvety, ktoré vás nadchnú aj počas zachmúrenej zimy
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Čarovná atmosféra: Kvety, ktoré vás nadchnú aj počas zachmúrenej zimy
ipeknebyvanie.sk