Chcete niečo viac ako nudný nočný stolík? Toto je 38 inšpirácií, aké ste ešte nevideli

25.11.2018
Dizajn a Dekor

To ste vedeli, že stolík nemusí byť len totálna nuda, na ktorej vám leží mobil a kniha? Pozrite si naše inšpirácie.

39fotiek
Autor: thesleepjudge.com

Keď to chce niečo viac

Možno nemáte príliš veľa času a možností, aby ste sa pustili do realizácie nočného stolíka od prvej skrutky. Ale to nevadí. Aj kúpené a štandardné stolíky môžete pár ťahmi premeniť na originálne a vám vlastné miestočko. Ako? Napríklad dekoráciou pomocou farebnej dečky obľúbeného odtieňa. Vázy, sošky, ideálne s vlastnoručne vytvoreným príslušenstvom. Prečo napríklad nevyužiť aj možnosť naladiť si stolík farebne a dekoračne do konkrétneho ročného obdobia? Inšpirácií je aj vonku viac ako dosť.

Pozrite si aj: STOP bacilom vo vašej domácnosti: takto boj voči nim vyhráte​

Závesné stolíky

Ak ste už niekedy odtiahli nočný stolík, tak vám dych určite vyrazili nánosy prachu. Čo tak spraviť ho závesný? Pekný dizajnový kúsok, ktorý nebude stáť na zemi a nebude sa pod ním hromadiť prach. Čaká vás tak život nielen v atraktívnejšom, ale aj v čistejšom prostredí.

Stolík ako súčasť postele

Nemusíte si nočný stolík kupovať ako samostatný kus nábytku, ak si napríklad čelo postele aj s bočnicami dáte pripraviť na mieru. Dve šikovné ruky dokážu pomocou drevenej dosky a dvoch vyradených stoličiek vytvoriť nočný stolík, ktorý bude trendy, funkčný a ešte dokážete zužitkovať aj veci, ktoré by inak slúžili na vyhodenie.

Pozrite si aj: Umývačka riadu vám šetrí peniaze, IBA AK ju používate správne: naučíme vás to​

Vráťte sa v čase

Nočný stolík môže byť aj dedičným predmetom. Je to kus nábytku, ktorý sa nezvykne príliš opotrebovať. A niekedy aj stolík po starej mame potrebuje len trochu zreštaurovať, prelakovať a máte nielen pekný, ale aj spomienkovo hodnotný kus do spálne. Tak prečo neprekutrať aj staré povaly? Navyše, starožitná patina je IN aj v spálni.

Rebríky ako stolíky

Že to nejde dokopy? Len pokiaľ trochu nezapojíte fantáziu, nepostavíte rebrík ku stene a neobohatíte ho o poličky. Stačí zbrúsiť, nalakovať a máte rozhodne originálne zariadenie, ktoré nenájdete tak ľahko u nikoho iného. Navyše, s viacerými poschodiami. Zostrojenie nemusí trvať dlhšie ako zmontovanie klasického nočného stolíka kúpeného v demonte.

Keď poslúži aj truhlica

Starý kufor, truhlica, dostatočne veľká krabica. To všetko sú príležitosti objaviť v nich nočný stolík, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky. A môžete si ho ozdobiť farbami alebo výšivkami, nálepkami, tapetovaním.

Čo vám budeme hovoriť, galériu sme NATRIESKALI nočnými stolíkmi od výmyslu sveta. Pozrite si ich!

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Chcete niečo viac ako nudný nočný stolík? Toto je 38 inšpirácií, aké ste ešte nevideli
Marcos