Interiér oblečený do farieb jari: Po dlhej zime pustite domov kúsok tepla!

13.05.2017
Dizajn a Dekor

Nič to, ak vo vašom interiéri prevládajú biele, tmavé či zemité farby. Moc doplnkov je obrovská. Stačí pár trikov a aj u vás to bude vyzerať ako v čerstvo rozkvitnutej jarnej záhrade.

8fotiek
Efektná zmes látok a farieb tón v tóne v pohodlnej sedačke. Autor: Vitra

Na jar sa zelenie tráva, stromy, kríky, bol by hriech nevpustiť ju aj do interiéru. Navyše v limetkovozelenom odtieni sa stala farbou roka, tak sa neobávajte okrem zelených kvetináčov, bytových textílií, váz či rámikov poobzerať po väčších kúskoch, ako je kreslo či sedačka.

Celkom iste vdýchnu vášmu domovu svieži jarný esprit. Čo sa odtieňa týka, vyberte si ten, ktorý sa vám prihovorí, a nebojte sa kombinovať medzi sebou viacero odtieňov, napríklad jemnú pastelovú s limetkovou zelenou či s celkom tmavou zelenou. Výsledok bude originálny a sofistikovaný.

Nesmú chýbať

Tulipány, hyacinty a narcisy, sú svojím čarom nezameniteľné nielen vo váze či v kvetináči, ale aj v podobe potlače na dverách a nábytku. Máte tmavý byt, v ktorom sa nedarí živým kvetom?

Vyrobte si nástenný herbár. Jednotlivé lístky a kvietky zarámujte, pripíšte k nim latinský názov, rok a miesto, kde ste ich nazbierali, a zaveste na stenu. A najlepšie im to bude svedčať v masívnom drevenom ráme.

Nezabúdajte s nami súťažiť o 3 parádne balkónové plachty podľa vlastného výberu! Viac TU

Na doplnkoch

Doma ich máte tak či tak a s každodennou pravidelnosťou ich používate počas celého raka. Prečo im teda sezónne nedodať nádych jari? Reč je o posteľných obliečkach, dekoratívnych vankúšoch, závesoch, fotkách a obrazoch.

Navyše, keď jemné a decentné výšivky aj rozmerné farebné potlače kvetov vyzerajú tak úžasne. Keramika a porcelán s maľovanými kvetmi či v jemných pastelových farbách razom osviežia celú kuchyňu.

Sila farieb

Ak nebudete mať doma počas jari nič s motívom kvetov, otvorte jej dvere prostredníctvom farieb. Solitérom v žltej, horčicovej, ružovej či fialovej farbe, pestrým kobercom či závesmi nenápadne zachováte jar vo svojej domácnosti počas celého roka. 

 
Autor: Kristína Falťanová
Fotogaléria
Interiér oblečený do farieb jari: Po dlhej zime pustite domov kúsok tepla!Interiér oblečený do farieb jari: Po dlhej zime pustite domov kúsok tepla!Interiér oblečený do farieb jari: Po dlhej zime pustite domov kúsok tepla!Interiér oblečený do farieb jari: Po dlhej zime pustite domov kúsok tepla!
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Interiér oblečený do farieb jari: Po dlhej zime pustite domov kúsok tepla!
Kristína Falťanová