Jar na vašom balkóne: Aj ten si zaslúži rozkvitnúť farbami

08.04.2015
Dizajn a Dekor

S príchodom jari sa zvykne vo väčšine domácností konať aj tzv. jarné upratovanie. S tým by ste však určite mali zavítať aj na váš balkón či terasu.

13fotiek
Jar na váš balkón prinesú kvety. Autor: Profimedia

Do jarného upratovania sa vždy púšťame v interiéri, no občas sa zabudne po zime poriadne vyupratovať a dať do poriadku aj náš balkón, lodžiu či terasu. Pritom sa už nevieme dočkať, kedy si na nej vychutnáme šálku kávy v spoločnosti priateľov, prípadne prvé jarné grilovanie.

Na špinavom balkóne či terase, kde ešte badať všetky stopy po odídenej zime, nás to však určite neláka. Preto je potrebné si vyhrnúť rukávy a čo najskôr sa pustiť do práce.

Kvety a záhradný nábytok

Po vyzametaní a dôkladnom vyumývaní týchto našich exteriérových priestorov by sme si ich určite radi spestrili nejakou jarnou výzdobou, nech toto obdobie zavíta nielen do našich interiérov.

Jar možno vdýchnuť samozrejme kvetmi, stavte na farby. Taktiež zaujímavou rastlinou nielen do záhrady pri dome, ale aj na bytový balkón, lodžiu či terasu je cudzokrajná ihličnatá drevina u nás pestovaná v parkoch, ktorú určite poznáte, tuja.

Takéto malé tuje nič nepokazia, práve naopak, sú veľkým oživením inak nie príliš pekných panelákových balkónov.

Pokiaľ je váš balkón či terasa väčších rozmerov, tak určite nezabudnite na záhradný nábytok. Postačí aj jeden menší stolík a stolička, vaša lodžia bude okamžite vyzerať útulnejšie. Materiál, z akého by záhradný nábytok mal byť, už ponecháme na váš vkus a na to, čo máte radi. V súčasnosti je na trhu dostatočne veľký výber spomedzi rôznych materiálov, tvarov či farieb, takže ten váš vysnívaný by ste nemali mať problém zohnať.

Pre inšpiráciu, ako vniesť jar na váš balkón, klikajte vo fotogalérii

 
Autor: ipeknebyvanie.sk/Jana Rujáková
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Jar na vašom balkóne: Aj ten si zaslúži rozkvitnúť farbami
ipeknebyvanie.sk/Jana Rujáková