Jarný dekor: Privítajte nové ročné obdobie aj doma

27.03.2018
Dizajn a Dekor

S oslavami Veľkej noci, ktoré už čochvíľa oslávime, tak trochu súvisia aj iné oslavy - príchodu nového ročného obdobia jari.

3fotky
Jarný dekor v interiéri. Autor: Profimedia

S odchádzajúcou zimou a prichádzajúcou jarou s otvorenou náručou vítame obdobie roka, ktoré okrem leta patrí asi k tým najobľúbenejším.

Jar predznamenáva zobúdzajúcu sa prírodu, kvitnutie kvetov, predlžujúce sa dni, teplo, slnečný svit, radosť, šťastie, úsmev na tvári.

S jej príchodom máme zároveň chuť vniesť jej pozitíva aj do našich domácností. Veď kto by nepoznal slovné spojenie “jarné upratovanie“?

Okrem tradičného luxovania interiérov sa púšťame tiež do čistenia terás, lodžií, balkónov. Keďže počas teplejších dní nie je nič lepšie, ako posedieť si na nich pri šálke kávy alebo pohári dobrého vína v spoločnosti priateľov, rodiny či partnera.

Ak ste aj vy zatúžili vdýchnuť jar do svojho bytu či domu, skúste staviť na jarný dekor či dizajn. Ako na to? Jednoducho a pritom lacno. Postačí zopár drobností a váš interiér okamžite ožije.

V obývacej izbe skúste napríklad vymeniť vankúše či deku na sedačke za teplé a veselšie odtiene - žltú, oranžovú, béžovú. Aj bytové doplnky a dekorácie ako vázy či rôzne sošky nech sa nesú v podobných farbách.

Svoje v domácnosti urobia aj vždy čerstvé kvety v pestrých farbách. V kuchynskej a v jedálenskej časti zase zmeňte tradičné prestieranie na iné, ktoré bude všetkým oznamovať, že prišla jar. V spálni postačí vymeniť posteľnú bielizeň za takú, ktorá sa ponesie v jarnom duchu, a máte vybavené.

Prečítajte si aj o tom, ako dostať do bytu jar

Inšpirovať sa môžete taktiež v našej fotogalérii, ktorá ponúka rôzne tipy a nápady, ako si spestriť akýkoľvek interiér.

 
Autor: JR/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Jarný dekor: Privítajte nové ročné obdobie aj domaJarný dekor: Privítajte nové ročné obdobie aj doma
 
3fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Jarný dekor: Privítajte nové ročné obdobie aj doma
JR/ipeknebyvanie.sk