Lampa, ktorá svieti a aj rastie. Chceli by ste takú?

25.08.2018
Dizajn a Dekor

Svetlo je jednou zo základných podmienok, ktoré rastliny pre svoj život potrebujú. Zaujímavé je, že vôbec nemusí ísť o denné svetlo. Rastliny dobre prosperujú aj pri umelom osvetlení.

4fotky
Autor: NUI Studio, Mygdal Plantlight, nui-studio.com

Spojením lampy a živej rastliny do jedného celku vznikli atraktívne dizajnové lampy, ktorými si môžete skrášliť aj svoj domov.

„Hydroponická" lampa
Francúzsky dizajnér a architekt Daniel Pouzet je autorom svietidla Ambienta Grow lamp. Ide o stojanovú lampu, v ktorej „tele" sú integrované kvetináče. Svoje útočište v nej nájde až šesť rastlín, ktoré rastú v hydroponickom roztoku. Naozaj vydarený mix dizajnu a zelene je zaujímavý aj tým, že intenzitu osvetlenia môžete meniť.

Uzavretý ekosystém
Lampa Mygdal Plantlight v tvare fľaše zo štúdia Nui vnesie kúsok prírody aj do najtmavšieho kúta domácnosti. Navyše, vďaka špičkovej technológii rastliny nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Voda v lampe cirkuluje, takže rastlina má vždy dostatok vlahy. Potrebné svetlo získa vďaka LED osvetleniu. Zeleň je hermeticky uzavretá v sklenenej nádobe, ale prístup k nej ľahko získate, keď odstránite hliníkové dno. Prostredníctvom aplikácie v smartfóne alebo tablete môžete meniť farbu, intenzitu i dĺžku trvania svetla.

Viac si o týchto netradičných lampách prečítajte tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Radomír
Fotogaléria
Lampa, ktorá svieti a aj rastie. Chceli by ste takú?Lampa, ktorá svieti a aj rastie. Chceli by ste takú?Lampa, ktorá svieti a aj rastie. Chceli by ste takú?
 
4fotky
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Lampa, ktorá svieti a aj rastie. Chceli by ste takú?
lepsiebyvanie.sk/Radomír