Pozor, pozor! Obrovský hit 70. rokov sa vracia. Urobte doma miesto pre ratan!

10.04.2017
Dizajn a Dekor

Ak ste milovali svoje ratanové kreslá na záhrade alebo kôš na prádlo a zbavili ste sa ich v prospech novších štýlových záležitostí… dúfame, že ste všetko nevyhodili, pretože trendy sa vracajú.

15fotiek
Ratanový nábytok pred niekoľkými rokmi nesmel chýbať v žiadnej domácnosti. Neskôr sa trendy zmenil a takmer vymizol. Dnes však zažíva obrovský boom a nájdete ho na každej prestížnej výstave dizajnu či štýlovom interiéri spod rúk ostrieľaných dizajnérov. Autor: Homedit

>>> Inšpirujte sa v našej fotogalérii <<<

Jemné prúžky prepletené jeden cez druhý, valcovali domáci dekor v 70. rokoch minulého storočia. Len ťažko by sa našla domácnosť, kde sa ratan neobjavil a nezožal úspech. V interiéri ako tienidlá lámp, taburety, malé stolíky, koše a nepochybne aj ako súčasť záhradného posedenia. Dnes sa materiál vracia a zažíva skutočný boom.

Prečítajte si aj: 20+ FOTO nápadov na veľkonočné dekorácie

Či už zvolíte prírodnú verziu alebo verziu umelú (kedy je konštrukcia hliníková a teda o niečo pevnejšia), trafíte do čierneho. Súčasná špička interiérového dizajnu sa zhoduje na tom, že trošku naturalizmu až tropického nádychu nemôže uškodiť žiadnemu priestoru.

Prečítajte si aj o krásnej farbe ružového zlata, ktorá je skutočným trendom tejto sezóny

Romantický interiér ideálne doplní ratanové kreslo s vankúšmi s kvetinovou potlačou, v detskej izbe sa nestratí závesné „vajíčko“, na terasu vyneste hojdacie kreslo, nejaký ten stolík sa bude hodiť aj na chalupu a v kúpeľni nezabudnite kozmetické prípravky poukladať do ratanového košíka. Pre viac inšpirácie sa preklikajte našou krásnou fotogalériou.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pozor, pozor! Obrovský hit 70. rokov sa vracia. Urobte doma miesto pre ratan!
ma/ipeknebyvanie.sk