Tip: Vytvorte si luxusnú maľovku vďaka špongii, metle či kúsku látky!

14.08.2018
Dizajn a Dekor

Urob si sám projekty sú dnes vo svete dizajnérov témou číslo jeden. Okrem toho, že máte pocit dobre vykonanej práce, šetríte nemalé peniaze. Aj dnes máme pre vás pár šikovných tipov. Ideme maľovať steny!

12fotiek
Vytvorte si luxusnú štruktúru steny bez drahých remeselníkov. Postačí vám to správne náradie. Je to jednoduchšie ako by ste čakali! Autor: DIY Network

Ak plánujete tento rok maľovať a nie ste priaznivcom okukanej klasiky, určite sa potešíte našej dnešnej inšpirácii, ktorou sú tzv. textúrované steny. Tie sú v súčasnosti veľmi trendy nie len v kaviarňach či hoteloch, no svoju trošku elegancie prinášajú aj do domovov. Ak si myslíte, že je to predražená záležitosť, na ktorú musíte domov zavolať odborníka, nie je to tak. Úžasný efekt textúrovanej steny dokážete vytvoriť aj vy sami.

Potrebovať budete len tie najzákladnejšie veci: dekoratívnu textúrovanú omietku (hladkú alebo ryhovanú) alebo spojovaciu zmes na sadrokartón a nástroj, ktorý si sami vyberiete. Môže to byť obyčajná stará handra, metla, hustý štetec, špongia alebo dokonca stierka na okná či hrebeň.

 Prečítajte si aj o tapetách s dizajnom vodových farieb. Zamilujete si ich!

Po aplikácii omietky alebo spojovacej zmesi vytvoríte štruktúru veľmi jednoducho. Skrčenú handru prikladajte na povrch ako pečiatku, metlu potiahnite od stropu až ku podlahe alebo urobte pomocou hrebeňa vlnovky. Ak ste s výsledným efektom spokojní, nezabúdajte na to, že povrch treba nechať dôkladne preschnúť (najlepšie cez noc) a pri spomínanej spojovacej zmesi na sadrokartón si dokonalý vzhľad steny vypýta ešte približne dve vrstvy farby. Ak sa do tohto projektu pustíte, neoľutujete!

Prečítajte si aj o kuchyniach v škandinávskom štýle

V našej fotogalérii sa môžete nechať inšpirovať všetkými možnými technikami a ak máte aj vy tú svoju osvedčenú, nezabudnite sa s nami o ňu podeliť.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Tip: Vytvorte si luxusnú maľovku vďaka špongii, metle či kúsku látky!
ma/ipeknebyvanie.sk