To musíte vidieť: Vane pre invalidov, starých či tehotné ženy sú odteraz aj dizajnovou záležitosťou

31.10.2018
Dizajn a Dekor

Počuli ste už o výťahovej vane? Tento vynález pomáha malým deťom, tehotným ženám, starým ľuďom, ale aj invalidom, aby sa mohli komfortne vykúpať a nemali problém sa do vane (alebo z nej) vôbec dostať. A ešte aj vyzerá úžasne!

13fotiek
Autor: homecrux.com

Dôvodom nemusí byť len vyšší vek alebo zdravotné postihnutie, prekonať vysoký okraj vane majú problém aj tehotné ženy a malé deti. Vaňa s výťahovým systémom je preto praktický produkt určený širokému okruhu užívateľov.

Elegantná a praktická

Autormi konceptu vane je dizajnérske duo Zhang Jiangpeng a Zou Tao, ktorý za tento návrh získali v roku 2012 ocenenie v súťaži Red-dot. Vaňa pozostáva z plochého podstavca so stropnou sprchovou hlavicou a mobilného krytu vane, ktorý jazdí po „koľajniciach" smerom hore alebo dole. Na stĺpe sú tlačidlá, s ktorými môžete ovládať „výťah" a zvoliť si teploty vody. Súčasťou je praktické držadlo, ktoré zvyšuje bezpečnosť pri používaní.

Prečítajte si aj: Ak chcete byť zdraví, kúpte si domov tieto rastliny, zachránia vás!

Ako funguje?

Keď sa človek chce okúpať, jednoducho vkročí do priestoru vane a stlačí tlačidlo, ktoré spustí „bočnice" vane na základňu, čím vznikne plnohodnotná vaňa. Voda do vane pritečie zo spodnej časti stĺpa, pričom vďaka pevnému tesneniu z nej neunikne ani kvapka vody. Po skončení kúpeľa stačí vypustiť vodu cez spodný výpust a opäť pomocou tlačidla zdvihnúť kryt vane hore.

Ideálna pre každého

Vaňa s elegantným dizajnom je praktickou pomôckou, ktorá uľahčí a spríjemní život ľuďom nielen v domácom prostredí, ale tiež v nemocniciach, v kúpeľoch, v zariadeniach pre seniorov. Vaňa nie je prioritne určená iba ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou, je štýlovou alternatívou k bežným variantom vane.

Prečítajte si aj: Neudreli prvé mrazy? Máte šťastie: tieto veci v záhrade musíte dovtedy stihnúť!

V malých kúpeľniach neprekáža a nezaberá priestor, takže máte viac voľného miesta. Vďaka nej nemusíte riešiť dilemu sprcha alebo vaňa. Kým je kryt vane zdvihnutý hore, môžete ju používať ako bežnú sprchu. Ostáva dúfať, že vaňu čím skôr ponúknu na trh.

Ako vyzerá v praxi? Nazrite do našej galérie.

 
Autor: Radomír
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
To musíte vidieť: Vane pre invalidov, starých či tehotné ženy sú odteraz aj dizajnovou záležitosťou
Radomír