Tieto jesenné farby nesmú opustiť vašu domácnosť ani v zime: Sú totálne IN

06.12.2018
Dizajn a Dekor

Prineste si do zimného príbytku jesenné teplo. Budete na to potrebovať trendy, ktoré prežijú viac ako jednu sezónu.

24fotiek
Autor: pinterest.com

Jesenné plody

Jabĺčka, tekvice, tekvičky, ale aj krásne farebné bodliaky na lúkach. Stačí ich dať do misky ako jesennú koláž farieb a vôní. Takto si môžete živo, pestro a teplo vyzdobiť napríklad poličku v predsieni, ktorá vás privíta pri návrate zo sychravého počasia, alebo si spríjemniť kuchynský stôl či obývačku. Všade sa takéto oživenie hodí.

Pozrite si aj: Kam dať vianočnú výzdobu v malých bytoch? Našli sme miesto, na ktoré zabúdate!​

Zelená

Stále jej nájdete dostatok a nemusí to byť len v podobe živých halúzok. Skúste staviť na zelenú cestou doplnkov. Aj tí, ktorí nie sú veľkí fanúšikovia tejto farby, často veľmi rýchlo pochopia, ako taký zelený gauč alebo kreslo vedia priestor náležite oživiť. A zelená má ešte jednu zvláštnosť. Aj keď sa to nezdá, môže sa radiť k teplým farbám, keď je v nej viac žltej. Ak obsahuje viac modrej, tak je studená. Je to teda typická jesenné farba, ktorá môže od teploty babieho leta prechádzať až ku chladu prichádzajúcej zimy.

Hnedá

Musí byť. V prvom rade preto, že hnedá je farba prírody. Môžete si ju domov doniesť ako novinku napríklad v podobe šišiek a spraviť si z nich krásny jesenný veniec. K jeseni patrí aj prírodné drevo a kamene príjemných zemitých farieb, donesené z prírody, kde nasiakli slnkom z posledného dúšku leta.

Jesenné farby na poťahoch

Stále sa v prírode nájde dostatok rastliniek, ktoré zakvitnú ešte v posledné pekné dni. No tieto dary prírody nemusia ostať len na lúkach. Pozvite ich do príbytku formou obliečok na periny, na vankúše, dekoračných mini vankúšikov alebo v podobe obrusu na kuchynský stôl. Nie je nič zlé na tom, ak si byt osviežite sezónnymi textíliami. Nemusí to byť len počas Vianoc a sviatkov, ale aj počas zaujímavých ročných období, kam jeseň rozhodne patrí.

Pozrite si aj: Vyrobte si sami: Stačí obyčajná sviečka a snehuliakové dekorácie sú na svete​

Sviežejšie odtiene

Skúste si zrekapitulovať, aké farby na vás v jeseni pôsobia najlepšie a tie si doma trochu zosilnite. Čo tým myslíme? Skúste oranžovú, červenú, zelenú, žltú doma spraviť trochu sviežejšími. Ostro červená váza. Žltý vankúš. Zelený hrnček. Uvidíte, ako ostré farby prežiaria miestnosť, ktorá je naplnená jemne nevýrazným odtieňom skoršieho stmievania sa.

V našej fotogalérii vám ponúkame inšpirácií omnoho viac!

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Tieto jesenné farby nesmú opustiť vašu domácnosť ani v zime: Sú totálne IN
Marcos