Uprostred lesa sa ukrýva moderný dom určený výlučne na čítanie

10.11.2016
Dizajn a Dekor

Mať v rámci bytu na čítanie vyčlenený vlastný kútik je fajn, mať domácu knižnicu je super, no mať vlastný dom s dokonalou atmosférou určený na nerušené čítanie je bezpochyby fantastické. Čo poviete?

4fotky
Hemmelig je idylický priestor pre knihomoľov uprostred lesa. Nórske meno tohto domčeka v preklade znamená tajná miestnosť Autor: Jason Koxvold, Dezeen, Freshome

Knihomoli ho iste budú zbožňovať a tento nápad povýšia nad všetky ostatné. Len si to predstavte, zakúriť si v piecke, pohodlne sa usadiť, zababušiť sa do deky, uprostred lesa sa ponoriť do deja a prežiť ďalší zo stovky knižných príbehov a dobrodružstiev. Hotový sen. V štáte New York sa aj toto stalo realitou.

 

Prečítajte si ako zo starej kôlne vytvorili raj pre básnika a jeho deti

Štúdio Padrón požiadali klienti o samostatnú knižnicu na svojom pozemku uprostred lesa. Dizajnéri im teda vytvorili Hemmelig, idylický priestor pre knihomoľov, kde sa môžu stočiť do klbka a nerušene čítať. Nórske meno tohto domčeka v preklade znamená "tajná miestnosť“, čo je absolútne výstižné. V dome je dostatok priestoru pre posteľ, stôl a stoličky, no dominantou je obrovská drevená knižnica, ktorej bohatý obsah je majiteľom vždy po ruke.

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Uprostred lesa sa ukrýva moderný dom určený výlučne na čítanieUprostred lesa sa ukrýva moderný dom určený výlučne na čítanieUprostred lesa sa ukrýva moderný dom určený výlučne na čítanie
 
4fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Uprostred lesa sa ukrýva moderný dom určený výlučne na čítanie
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk