Vianoce kráľovskej rodiny: Mnohí môžu len závidieť!

12.12.2017
Dizajn a Dekor

Viete si predstaviť Vianoce v paláci? Ako predpokladáte, je to veľkolepá oslava. Britská kráľovská rodina už čo to napríklad o svojej výzdobe prezradila…

10fotiek
Rok čo rok Briti sadajú ku svojim televízorom vo vianočné popoludnie, 25. decembra. Je to čas, kedy vystúpi sama kráľovná so svojim tradičným príhovorom. Táto fotografia je z natáčania príhovoru v roku 2015. Autor: Pinterest

Môžeme len tušiť, či britská kráľovná ako hlava rodiny pri štedrej večeri zasadne za veľký stôl a veselo sa ostatnými pustí do ešte horúcich dobrôt. O skutočnej atmosfére Vianoc v kruhu britskej kráľovskej rodiny môžeme len tušiť, no o ich povinnostiach počas sviatkov vieme dosť. Dokonca sme nazreli aj na ich vianočné stromčeky!

Je zvykom, že rodina trávi sviatky v sídle Sandringham a každoročne 24. decembra zasadá na popoludňajší čaj o štvrtej, kde sa stretne niekedy aj 30 ľudí. Potom sa rozbaľujú darčeky podľa starej germánskej tradície, ktorú na dvor priniesol princ Albert. Neskôr prichádza prezliekanie sa do frakov a dlhých rób a nastáva oficiálna večera, kde sa okolo desiatej hodiny večer dámy a páni rozdelia tak, ako to tradične bývalo zvykom. Dámy si dajú šálku dobrej kávy a gentlemani prediskutujú politické dianie pri cigarách a brandy. 25. december začína spoločnými raňajkami, tradičnou omšou v kostole sv. Márie Magdalény, o 13:00 je spoločný obed a neskôr všetci spolu v televízii pozerajú príhovor jej veličenstva ku svojmu ľudu.

 Ste zvedaví ako si svoj domov vyzdobili tento rok Obamovci? Ukážeme vám to TU

A čo by sme to boli za portál o bývaní, keby sme sa nezaujímali o krásnu výzdobu príbytku kráľovnej? Tá, čo to prezradila na svojich sociálnych sieťach – facebooku a instagrame, kde sa rozkotúľalo pár fotografií vianočného stromčeka zdobeného drobnými kráľovskými korunami, či farebné gule zdobiace ornamentmi zdobené zlaté zábradlia. Pozrite sa s nami!

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vianoce kráľovskej rodiny: Mnohí môžu len závidieť!
ma/ipeknebyvanie.sk