Zabudnite na nudné regály s knihami, urobte si takéto vytunené knižnice

19.10.2018
Dizajn a Dekor

Knihy sú dokonalé umenie, nezoraďte ich preto len podľa výšky, ale pohrajte sa s nimi sofistikovanejšie. Zozbierali sme pre vás najpútavejšie inšpirácie. Ste pripravení?

26fotiek
Autor: pinterest.com

Niekedy nestačí mať knižky len zoradené podľa výšky. Teda, ak chcete mať v priestore niečo viac osobité a umeleckejšie ako väčšina ľudí.

Knihy sú dokonalé umenie
Nielen to, čo sa skrýva na stránkach kníh vie očariť, ale niekedy sú aj samotné obaly kníh doslova umením. Preto je takýmto kráskam potrebné dať priestor a nechať ich vyniknúť. Pokojne aj tak, že v rade bežného uloženia niektoré knižky zoradíte postojačky s prednou stranou do priestoru, aby ju bolo vidieť. Tým sa preruší línia za sebou uložených kníh, polička sa zľahčí a vzácna kniha vynikne.

Pozrite si aj: 5 trikov ako vás minimalizmus v kuchyni zachráni pred úmorným upratovaním

Skúste to horizontálne
Horizontálne uloženie kníh dáva priestor aj tomu, aby knihy neboli opustenými a do knižnice na ne môžete napríklad uložiť aj misky, drahé kamene, vázy, umelecké sochy. Skrátka, umenie písaného slova dobre ladí aj s inými druhmi ľudskej tvorivosti.

Knižnica s obrazmi
Ak máte možnosť si doma vytvoriť knižnicu, ktorá je na celú stenu alebo aspoň jej polovicu, už vopred počítajte s priestorom na jej predelenie, napríklad obrazom. Obraz zasadený v strede knižnice pôsobí majestátne. Súčasťou môže byť aj gramofón alebo malá vinotéka, priestor na čaj alebo kávu. Ak zladíte knižnicu s tým, čo sa vám ku knihe žiada, bude to nielen zážitok z estetiky, ale aj praktický kútik vychutnávania krás života.
 

Pozrite si aj: Prezradíme vám výhody malých kuchýň, po ktorých už veľkú nebudete chcieť

Knižnica namiesto prázdneho priestoru
Niekedy nie je možné z priestorových dôvodov umiestniť veľkú knižnicu, no stačí sa poobzerať po byte a určite nájdete mnoho možností, kde by sa hodila aspoň polička. Priestor na stene, kde sa nezmestí skriňa, obraz ani kalendár je presne tým miestom, kde môže byť improvizovaná policová knižnica. Nemusíte sa báť striedať horizontálne a vertikálne uloženie, vďaka ktorému nebude polička v priestore pôsobiť tak jednotvárne. 

Knižnica v priestore
Pekný starožitný kus nábytku vo veľkom priestore môžete nechať vyniknúť aj ako knižnicu, ktorá poslúži pokojne aj ako predelová priečka v priestore. Nie je to pre každý typ priestoru, ale k vintage zariadeniu je takýto typ osadenia celkom atraktívny.

A teraz šup do galérie, uvidíte také knižnice, aké ste ešte nikdy nevideli!

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Zabudnite na nudné regály s knihami, urobte si takéto vytunené knižnice
Marcos