Záľuba do vlastného bývania

20.02.2013
Dizajn a Dekor

Majiteľka internetového obchodu sbytovými doplnkami pretavila svoju celo životnú záľubu vzariaďovaní aj do vlastného bývania .

8fotiek
Dagmar žije v tomto trojizbovom byte s manželom už osemnásť rokov. Autor: helmold & hertrich/MAK MEDIA AGENCY

Dagmar žije v tomto trojizbovom byte s manželom už osemnásť rokov. Milovníčka škandinávskeho dizajnu, vintage kúskov a transparentných materiálov z Marakéša formuje a pretvára svoje bývanie nepretržite. „Je to permanentný proces, stále s manželom niečo prerábame, vymýšľame a meníme.

So zmenami by som nevedela prestať, práve tento pohyb dáva priestoru tú povestnú dušu,“ vyznáva sa majiteľka a pokračuje: „Milujem klasiku, kráľovské línie a kontrasty, odtiaľ pramení moja záľuba v čierno-bielej. Biela je, samozrejme, dominantná, čierna vystupuje iba vo forme decentného dodatku. Táto kontrastná farebnosť ma baví už niekoľko rokov a drží sa jej aj ponuka v mojom internetovom obchode.“

Kúsky s príbehom

Ako už bolo spomenuté, nejde o interiér zariadený v časovom limite na zákazku cudzím bytovým dizajnérom. Napriek tomu, že byt už dávno získal nálepku útulne zabývaný, blšie trhy a starožitníctva navštevuje Dagmar s manželom stále s rovnakým pôžitkom.

„Nebránim sa ani sériovo vyrábanému nábytku, ktorý s obľubou kombinujem s vintage solitérmi. Najviac som hrdá na kresielko v obývačke z obdobia impresionizmu. A potom na kredenc v jedálni. To bol vlastne úplne prvý kúsok, ktorý sme kúpili pod rukou. Dlho som taký hľadala, mala som celkom jasnú predstavu a nakoniec sa mi taký podarilo nájsť a kúpiť na jednej aukcii. Ja som pyšná na svoj úlovok, manžel zasa na svoju prácu. Celý ho totiž zreštauroval. Prebrúsil, namoril, vymenil úchyty aj zasklenie.“

Kde hľadá inšpiráciu?

„Čerpám ju zo všetkého, čo ma obklopuje. Niekedy stačí iba dlhá prechádzka a vrátim sa s hlavou plnou nápadov,“ smeje sa Dagmar. „Kupujem si aj množstvo kníh a časopisov, takisto mám obľúbené blogy o dekorovaní. Odmalička ma zaujímajú interiéry, spolu s fotením je to moja celoživotná záľuba,“ vyznáva sa.

 
Autor: Denisa Slančová
Fotogaléria
Záľuba  do vlastného bývaniaZáľuba  do vlastného bývaniaZáľuba  do vlastného bývaniaZáľuba  do vlastného bývania
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Záľuba do vlastného bývania
Denisa Slančová