Vypínače naše každodenné: Čo všetko dokážu?

24.11.2012
Dizajn a Dekor

Hoci si ich nevšímame, denne sa ich dotýkame. Kedysi sivé, či skôr biele myšky sa dnes preodeli do pestrofarebných outfitov, alebo zázračne spynuli s dekorom na stene. Ba čo viac, posvietili si aj na hygienu.

20fotiek
Vypínač Unica Top s bezdrôtovým pripojením krásne vynikne aj na sklenenej priečke, Schneider Electric Autor: Schneider Electric

Funkcia vypínačov sa nemusí končiť len pri zapínaní a vypínaní osvetlenia. Svedčia o tom novinky, ktoré sa v dôvtipe doslova predháňajú. Široká ponuka vypínačov ulahodí každému štýlu interiéru. Dokonca na trhu nájdete aj také kúsky, ktoré sa nápadne podobajú historickým modelom s kvalitným materiálovým vyhotovením.

CHCÚ UPÚTAŤ

Ak chcete byť pri dolaďovaní interiéru dôslední, nezabudnite, že aj taký detail ako vypínač už dokáže držať krok s dizajnom zariadenia a celkového vzhľadu interiéru. Predháňajú sa nielen v pestrosti farieb, ale i materiálovom vyhotovení a štíhlosti. Efektne pôsobia sklenené varianty, ktoré v kombinácii s bezdrôtovým pripojením potešia na moderných sklenených priečkach, alebo dokonca posuvných dverách.

NA ŽELANIE

Súčasná ponuka vypínačov vychádza v ústrety originalite a túžbe byť jedineční. Stávajú sa elegantným doplnkom, ktorý si môžete navrhnúť sami. Modulové vyhotovenia podporujú možnosť nekonečných kombinácií a nových možností. Skombinujte si podľa chuti krycí rámček a telo vypínača. Novinka je takzvaný neviditeľný vypínač, ktorý splynie s okolitým povrchom steny – pokrytý tapetou, maľovkou či štruktúrovanou omietkou. V kombinácii s bezdotykovým ovládaním sa ukáže, keď sa k nemu priblížite na 30 cm, automatickým zapnutím LED podsvietenia svojho kruhového obvodu. Stačí pred ním mávnuť rukou a je svetlo.

ČISTOTNÉ MODELY

Vedeli ste, že vypínače sú jeden z najväčších zdrojov nečistôt a choroboplodných zárodkov? Na trh sa dostali vypínače, ktoré sú schopné vyčistiť sa samy, bez vonkajšieho zásahu. Antibakteriálna povrchová úprava vypínača obsahuje ióny striebra, ktoré mikróby a baktérie do 24 hodín neutralizujú. Táto „samočistiaca“ schopnosť sa nestratí ani opakovaným dotýkaním sa vypínača.

 
Autor: Inéz BÚCI
Fotogaléria


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016