Sedačkové trendy: Pohodlie pre vás i vaše zviera

23.02.2013
Dizajn a Dekor

Juhokórejský dizajnér nábytku vytvoril špeciálne sedačky určené do domácností, v ktorých žijú psy a mačky. Inšpiroval ho fakt, že v jeho rodnej krajine sú domáci miláčikovia veľmi populárni – vlastní ich vyše desať miliónov ľudí.

10fotiek
„The dog house sofa“ umožní majiteľovi interakciu so psom. Autor: Munseungji.com

Seungji Mun je mladý dizajnér, veľký milovník zvierat a vlastník psa. Ten ho inšpiroval k navrhnutiu špeciálnej kolekcie sedačiek, ktoré sú upravené pre toto domáce zviera. „The dog house sofa“ je prvým typom sedačky z kolekcie nábytku určenej  pre majiteľov domácich  zvierat. Je navrhnutá tak, aby poskytovala maximálne pohodlie nielen človeku, ale tiež zvieracím obyvateľom domácností.

Koniec zničeným sedačkám

V súčasnosti sa zvyšuje počet rodín, ktoré si do svojich príbytkov zaobstarajú domáce zviera. S tým sú však spojené nielen radosti, ale aj starosti. Štvornohí členovia rodiny sú súčasťou každodenného života svojich pánov a preto chcú byť v ich blízkosti. To sa ale často končí zničenými kreslami či sedacími súpravami.


Sedačka je zároveň pelechom pre psa.
Foto: Munseungji.com

Seungij Mun preto vymyslel sedačku, ktorá človeku poskytuje komfort a zároveň mu umožňuje interakciu so psom. Jej telo sa skladá z pevného jaseňového dreva a plátennej tkaniny, vďaka čomu je odolnejšia voči psím pazúrom ako bežné sedačky. Dutá lakťová opierka vystlaná vankúšom je zároveň pelechom pre psa, ktorý už nebude mať dôvod vyskakovať na sedačku a zanechávať na nej chlpy.

Zábava pre mačky

Ako svoj absolventský projekt navrhol Mun  tunelovú sedačku pre mačky, ktorú by chcel na trh uviesť v tomto roku. „Cat Tunnel Sofa“  je spojením klasickej sedačky s tunelom, v ktorom sa môžu mačky zabávať, kým majiteľ pokojne oddychuje. Tunel sa začína na podlahe na jednej strane sedačky a končí sa ako lakťová opierka na druhej strane.

Pohodlie pre vás, zábava pre mačku.
Foto: Menseungji.com

Tieto sedačky sú ideálne najmä do interiérov, ktoré majú obmedzené priestorové možnosti a na pelech pre zviera nie je dostatok miesta. Ide o prvý typ sedacích súprav, ktoré majú uspokojovať potreby človeka a zároveň predstavovať pohodlie pre zviera.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Sedačkové trendy: Pohodlie pre vás i vaše zviera
Veronika ROSPUTINSKÁ