Takto s policami čarujú šikovní dizajnéri

12.07.2013
Dizajn a Dekor

Pozrite si náš výber piatich zaujímavých policových riešení od piatich rôznych šikovných autorov.

6fotiek
Sedačka na knihy Autor: Tembolat.com

Sedačka na knihy

Pekné, zaujímavé, praktické a pohodlné. Tieto slová mi napadli už pri prvom pohľade na dielo dizajnéra Tembolata Gugkaeva. Knižnica, ktorá je doplnená o pohodlnú sedačku poteší každého milovníka kníh. Meniť ich môžete bez toho, aby ste sa museli pohnúť z miesta.

Knižný chaos

Čo lepšie vystihuje knihy a čítanie ako písmená? Zaujímavý koncept police na knihy, ktorá vyzerá ako veľký chaos písmen. Kreatívny policový nápad ale potrebuje väčší priestor, aby mohol vyniknúť.

Rohová polica

Zaujímavé využitie rohov miestností ponúka polica fínskej dizajnérky Martiny Carpelan. Dá sa použiť rovnako na vnútorných aj vonkajších rohoch miestností.

Schované knihy

Na prvý pohľad vyzerá ako obyčajná knižnica, v skutočnosti sa jej tvorca Victor Vasilev pohral s uhlami. Z jedného vyzerá knižnica úplne obyčajne, ale z inej strany knihy vôbec nie je vidieť.

Knižné kreslo

Netradičné, no veľmi praktické spojenie police na knihy s kreslom. Ideálne do stiesnených priestorov, do bytov, v ktorých majitelia bojujú o každý centimeter. Na medzinárodnej dizajnovej šou v roku 2008 získal tento projekt Cenu za najlepší dizajn.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Takto s policami čarujú šikovní dizajnériTakto s policami čarujú šikovní dizajnériTakto s policami čarujú šikovní dizajnériTakto s policami čarujú šikovní dizajnéri
 
6fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016