Takýto nábytok sa páči mladým

16.06.2010
Dizajn a Dekor

Vieme, ako si mladí predstavujú moderný nábytok! Ukázal nám ho Martinčan Stanislav Sabo (19). Čerstvý maturant predstaví svoje stoličky a barové zariadenie na európskej prehliadke v Moskve. Madík si nevie predstaviť, že by pôsobil ako dizajnér na Slovensku a poškuľuje po cudzine.

13fotiek
Nábytok Autor: archív S.S.

Stano navrhol atypické stoličky a vybavenie baru v rámci maturitných príprav. Koncom mesiaca ich predstaví na moskovskej prehliadke víťazov stredoškolskej odbornej činnosti. „Vždy ma lákalo zariadenie baru. Základom sú stoličky v duchu hesla: Každý je iný, všetci sme rovní. Aj takto sa dá bojovať proti násiliu, rasizmu a vojne,“ vysvetľuje Stanislav.

PRESADÍ SA V ZAHRANIČÍ

Stanova kuchyňa, ktorej diely možno rôzne kombinovať, zase zaujala domácu nábytkársku firmu. Základom je čierna farba s kontrastnou čistou bielou alebo ostrou zelenou. Dvierka a zásuvky sa otvárajú jednoduchým zatlačením. „Kuchyňa je určená mladým, ktorí sa práve osamostatnili. Nezaberá veľa miesta, ale je tam všetko,“ hovorí mladý návrhár.

Od jesene bude Stanislav študovať na univerzite dizajn výrobkov. „Je mi jasné, že s touto profesiou sa u nás nepresadím. Preto ma láka Paríž alebo Taliansko,“ dodáva.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Takýto nábytok sa páči mladým
Plus JEDEN DEŇ