Aj spotrebiče sú už smart

26.01.2012
Dizajn a Dekor

V americkom Las vegas predstavili na výstave CES nielen novinky čiernej techniky, ale aj novú generáciu spotrebičov.Technológie ako Smart ThinQ ™, New Home Energy Management System (HeMS) a Device-to-Device Connectivity zjednodušia život českého i slovenského spotrebiteľa.

7fotiek
Teplovzdušnú rúru Fusion 6. ZmyselTM s technológiou StarcleanTM nemusíte predhrievať. Senzory kontrolujú váhu jedla a vnútornú teplotu. Vďaka technológiám rúra ušetrí až 20% energie a času. Autor: Whirlpool

Nové technológie ponúkajú spotrebiteľom pohodlnejší a jednoduchší spôsob, ako riadiť domácnosť a zároveň ušetriť nemalé peniaze za cenu energií. Zákazníci môžu sledovať stav práčky napríklad prostredníctvom smartfónu, alebo televízora. Smart-chytrá technológia prevezme za vás správu jedla v domácnosti. LCD displej zobrazí na paneli chladničky, aký je jej obsah a kedy končí trvanlivosť potravín. Či všetky spotrebiče fungujú, tak ako majú, o to sa stará funkcia Smart Diagnosis ™, ktorá vie diagnostikovať problém len s pomocou smartfónu.

Ďalšia funkcionalita Smart Access dovoľuje zákazníkovi monitorovať prostredníctvom smartfónu stav zariadenia, ako je napríklad práčka. A vďaka Smart Adapt môže užívateľ sťahovať nové programy alebo softvér, ktorý zabezpečí jeho spotrebičom nové funkcie, bez toho, aby musel kupovať nový produkt. Práčka sa tak napríklad naučí nový, efektívnejší algoritmus prania. Spotrebiče sú pripravené aktívne zasiahnuť aj pri využívaní lacnejšej energie. Do práčky tak stačí vložiť bielizeň a ona sama pozná, kedy sa spúšťa lacnejšia tarifa elektriny a až vtedy začne prať.

Zákazníci však môžu využívať až aj výhody domácej siete s HeMS. Poskytuje užívateľom informácie o spotrebe elektrickej energie v domácnosti. Tieto informácie môže užívateľ prezerať pomocou počítača alebo smartfónu. Zákazník potom monitoruje spotrebu energie po rokoch, mesiacoch, dňoch i hodinách. Vďaka tejto štatistike potom môže vybrať najvhodnejšiu tarifu pre odber elektrickej energie a tým výrazne znížiť účty za elektrinu.

 
Autor: Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
Aj spotrebiče sú už smartAj spotrebiče sú už smartAj spotrebiče sú už smartAj spotrebiče sú už smart
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Aj spotrebiče sú už smart
Edita JANÍKOVÁ