Objavte revolúciu v žehlení

23.08.2012
Dizajn a Dekor

Aj vás straší nočná mora z nekonečných zabitých hodín pri žehlení? Poznáte ten zúfalý pocit z vysokej kopy opranej bielizne? Máme pre vás dobrú správu! Už traja výrobcovia vyrukovali na trh z novou generáciou žehličiek, ktorá skráti žehlenie na polovicu.

8fotiek
Integrovaný žehliaci systém Philips GC9940 s vysokotlakovou naparovacou žehličkou, vertikálna para, aktívna žehliaca doska s funkciou fúkania a odsávania je skladacia. Autor: Philips

Nechce sa vám veriť? Ide o nové parné generátory, ktoré na rozdiel od klasických žehličiek efektívne pôsobia na vnútro tkanín vyšším tlakom pary. Dokážu vyprodukovať až šesťkrát väčšie množstvo pary, a tak odstránia všetky nerovnosti už jedným ťahom. Dokonca môžete naraz vyžehliť aj viac vrstiev bielizne.

BEZ NASTAVENIA, BEZ PRIPÁLENIA

Potešujúce tiež je, že už nemusíte nastavovať rôzne stupne teploty podľa typu textílií, ktoré žehlíte. Nová technológia si sama nastaví optimálnu teplotu, takže ušetríte čas na triedenie bielizne. Pokojne môžete prejsť bez čakania od žehlenia ľanu na hodváb. Parný generátor dovoľuje žehliť aj všetky typy vlny: mohér, alpaku, kašmír, angoru a ďalšie. Výrobcovia garantujú, že aj keby ste žehličku ponechali žehliacou plochou na jemnej tkanine až 5 minút, nepoškodí ju. A akoby to nestačilo, nový žehliaci systém spotrebuje o 10 % menej energie ako bežné žehličky.

DOSLOVA ĽAHŠIE ŽEHLENIE

Parný generátor tvoria dve časti: telo prístroja so zásobníkom na vodu a bojlerom z antikorovej ocele, kde sa vytvára para, a samotnej žehličky Tá je s telom prístroja spojená parnou hadicou. Vďaka tejto konštrukcii je žehlička parného generátora neporovnateľne ľahšia oproti klasickej so zabudovanou nádržkou na vodu. Tým, že do žehličky prúdi už len vyrobená para, nezanáša sa vodným kameňom.

 
Autor: Inéz BÚCI
Fotogaléria
Objavte revolúciu v žehleníObjavte revolúciu v žehleníObjavte revolúciu v žehleníObjavte revolúciu v žehlení
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Objavte revolúciu v žehlení
Inéz BÚCI