Z jednoizbového bytu dvojizbový: Keď veľkosť bytu dovolí oddeliť nočnú zónu od dennej

15.02.2014
Dizajn a Dekor

Pokiaľ ste vlastníkom jednoizbového bytu, iste viete, aké je ťažké interiér usporiadať tak, aby sa tam všetko zmestilo.

11fotiek
Ako zástenu na linku a materiál na nábytok použil dizajnér melamínovú drevotrieskovú dosku vo vzore duba. Autor: Vlado VAVREK

Nesporné výhody prináša, ak veľkosť bytu dovolí oddeliť nočnú zónu od dennej. Z toho pri návrhu interiéru vychádzal aj interiérový dizajnér Martin Hreščák. Chcel čo najlepšie využiť jeho pôdorys a ponúknuť určitý komfort pre dvoch ľudí, ktorí tu budú bývať. Celkovú plochu 38 m2 rozdelil nábytkovou priečkou na dve izby: spálňu so vstavanými skriňami a obývačku s kuchynkou.

Praktické riešenia pre malý byt

V byte nájdete hneď niekoľko rôzne zaujímavých prvkov, ktoré šetria miestom. Sedačka je rozkladacia a ponúka tak miesto na spanie pre hostí. Konferenčný stolík sa dá vďaka kolieskam ľahko premiestňovať. Barový pult nahrádza jedálenský stôl. Miesto šetrí i vybraný spotrebič - rúra na pečenie je kombinovaná s mikrovlnkou.

Materiály a farby v byte

Časť priečky a posuvné dvere sú presklené, a tak sa svetlo dostane i do hlbších častí interiéru. Zjednocujúco pôsobí aj výber materiálov a farieb. Dominantná farba je biela. Sekunduje jej laminátová podlaha - bielený dub a svetlý nábytok z melamínovej drevotriesky vo vzore duba. Ako pomerne výrazný farebný kontrast slúži sýta tmavozelená na stenách a červená na textíliách.

Aj preto, že byt je určený na prenájom, je ladený účelne a  neutrálne, aby vyhovoval rôznym záujemcom. Každý, kto tu bude bývať, ho môže doplnkami a textíliami dotvoriť podľa svojho vkusu.

Autor návrhu: Martin HREŠČÁK, interiérový dizajn, www.triha.sk

Viac záberov nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016