Zdravšia domácnosť: Zmení váš život!

Možno snívate o lepšej práci, hlbšom vzťahu alebo zdravšom životnom štýle. K naplneniu týchto snov budete mať bližšie, ak dodržíte 5 prostých pravidiel.

3fotky
Autor: loombrand.com

Prosté kroky však nie je vždy ľahké pravidelne dodržať. Ak si na osvojenie každého z nich doprajete aspoň jeden disciplinovaný mesiac, je takmer isté, že sa život zmení k lepšiemu. Aké sú to?

1. Každý deň si usteľte posteľ

Ranné ustieľanie postele znamená, že vstanete o pár minút skôr, aby ste to v pohode stihli. Natriasť vankúše, prevrátiť paplón alebo perinu, vystrieť pokrčenú plachtu. Ideálne prikryť periny prikrývkou, ktorá úhľadne zakryje celú posteľ. Jednoduchý rituál je neraz prvým telocvikom, ktorý ráno robíme. Opakovaním sa stane štartovacím rituálom, ktorý nás navnadí na produktívny deň. Sotva sme totiž vstali, už sme úspešne splnili jednu úlohu dňa. Bravó!

2. Jedlo bez elektroniky

Neznamená to varenie výlučne bez spotrebičov, ale jedenie bez mobilu, tabletu a ideálne aj bez zapnutého televízora. Aspoň jedlo denne by sme mali zvládnuť tak, že venujeme pozornosť jedlu, čo je na tanieri a blízkym, ktorí s nami sedia pri stole. Nerušená pozornosť je totiž niekedy najlepší prejav náklonnosti.

3. Spratávanie riadu

Kuchynský drez plný riadu je takmer zaručeným spúšťačom zvady v rodine aj v spoločne prenajatom byte. Viacerí iste potvrdia, že ak niečo dokáže rodičov (a zvlášť mamy) vytočiť, tak je to neumytý alebo neodložený riad. Dôvod je pritom jednoduchý: do kuchyne často vchádzame s predstavou čohosi príjemného (chutného jedla alebo maškrty) a zraz s realitou (špinavým riadom) je pre náš mozog šokom. Chcete žiť šťastnejšie? Nezbierajte špinavé a zapáchajúce hrnce a taniere v umývadle.

Ďalšie dva dôležité body si nájdete tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Nonka
Fotogaléria
Zdravšia domácnosť: Zmení váš život!Zdravšia domácnosť: Zmení váš život!
 
3fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Zdravšia domácnosť: Zmení váš život!
lepsiebyvanie.sk/Nonka