Foto inšpirácia: Kuchyňa s obývačkou, spojenie kladov aj záporov

15.02.2017

Patrí k mimoriadne obľúbeným trendom dnešnej doby... Reč je o spojení kuchyne, jedálne a obývačky do jedného otvoreného konceptu. O estetike niet pochýb, no ide aj o praktické riešenie?

10fotiek
Spojenie kuchyne s obývačkou je v súčasnej architektúre a interiérovom dizajne mimoriadne obľúbeným zlúčením dvoch funkčne rozdielnych miestností, rodina a priatelia sú tak vždy spolu. Autor: Raumgleiter.com

Na rodinné oslavy, párty v kruhu priateľov aj romantické súžitie vo dvojici je kuchyňa s obývačkou v jednej miestnosti priam dokonalou voľbou. Čo však v prípade každodenného rodinného života? Je toto spojenie skutočne nadčasové a vhodné pre každého? Je ideálne aj pre mladé rodiny s deťmi?


 

Čo poviete na kuchyne so škandinávskym dizajnom? Sú jednoducho božské!

Kultúra stolovania ako aj príprava jedla už zďaleka nepatrí len za zatvorené dvere kuchyne. Práve naopak, času je čoraz menej, doba hektická, a tak vyhľadávame situácie, kedy sa môžeme obklopiť rodinou a ľuďmi, ktorých máme radi. Nuž, a domov je na to bez debaty tým najvhodnejším miestom. Spojenie kuchynskej časti s obývacou si teda vyžiadala doba, v ktorej žijeme. Bez pomoci odborníkov vám však miesto radosti môže priniesť aj poriadnu kopu starosti. Na čo teda treba myslieť?

Hluk z odsávania aj domácich spotrebičov, výpary z hrncov, ťažký vzduch, bežný kuchynský neporiadok či drez plný špinavého riadu. To je len malý zlomok toho, čo by nemalo prekročiť prah kuchyne a už vôbec by nemalo rušiť relax, ktorý pre nás obývacia miestnosť predstavuje. Ako to ale vyriešiť, ak sa tieto dve funkčné zóny delia o jeden priestor?

Ak sa nechcete stať otrokom domácnosti, ani sa trápiť nepekným pohľadom do kuchyne počas ležania na gauči, vsaďte na šalamúnske rozmiestnenie nábytku v takom uhle, ktorý bude pre obe zóny lichotivý. To znamená, z obývačky nebudete nazerať do hrncov, no, naopak, varenie si spríjemníte pohodlným pozeraním televízie bez otáčania sa. Vyvarujte sa drezu a varnej doske na stredovom ostrovčeku. Keď sú prázdne a čisté, sú pekné, no ako často sa to pri štvorčlennej rodine stane?

Pri spojení kuchyne s obývačkou treba dbať aj o to, aby otvorený priestor vždy pôsobil reprezentatívne. Teda, žiadne kuchynské utierky zavesené na skrinkách ani kefka na usadeniny či fľaša s čistiacim prostriedkom položené na dreze. Taktiež treba priestor spojiť vizuálne, napríklad farbou nábytku v rovnakom odtieni a štýle ako je kuchynská linka. A ešte čosi, skôr, ako zhodíte dvere a zbúrate priečku, zvážte, aké sú vaše každodenné návyky. Ak totiž s mladším synom píšete v kuchyni úlohy a zároveň pripravujete večeru, zatiaľ čo staršia dcéra pozerá v obývačke obľúbený seriál, vaše aktivity sa zrejme nebudú veľmi znášať. To môže mať každý deň za následok oheň na streche vašej domácej pohody. Nuž, a bez toho rozhodne môžete byť...

Podrobnejšie informácie, praktické rady, ale aj odporúčania dizajnérky nájdete v aktuálnom Peknom bývaní. 

 

Hľadáte inšpiráciu pre váš domov? V marcovom vydaní nášho Pekného bývania je ho neúrekom! Okrem skvelých nápadov v ňom tiež nájdete tému o spojení kuchyne a obývačky v jeden krásny, funkčný a praktický celok. 

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Foto inšpirácia: Kuchyňa s obývačkou, spojenie kladov aj záporov
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk