Mezonet pre cestovateľa: Navštívili sme podkrovné bývanie gentlemana!

15.10.2016
Interiér

Neutrálny čierno-biely koncept zútulnený štruktúrami prírodného dreva vytvoril nadčasový podklad pre štýlové doplnky zladené do lahodiaceho celku.

13fotiek
S návrhom mapy sveta sa Erik doslova pohral. Aby ladila s interiérom, kde sa zľahka prelína moderný, industriálny a škandinávsky štýl, rozčlenil ju do geometrických plôch v rôznych odtieňoch sivej. Autor: Anton Karpita

Keďže majiteľ novostavby mezonetového bytu v podkroví staršieho bytového domu je často na cestách v zahraničí, túžil po útulnej domácnosti, do ktorej sa bude rád vracať. O návrh interiéru požiadal mladého architekta Erika Pastuchu, ktorý sa doň pustil s nadšením.

S mapou sveta

Úvodná predstava domáceho pána sa točila okolo pestrej farebnosti stien v žltých a zelených tónoch s prvkami červenej. Po debatách s architektom však vyšlo najavo, že konkrétne tóny neboli skutočnou prioritou. Majiteľovi napadli v súvislosti s navodením útulnosti, ktorú chcel dosiahnuť. Nakoniec vložil plnú dôveru do rúk mladého muža a nechal sa prekvapiť jeho štúdiou priestoru. Jediným želaním majiteľa bolo zakomponovať do interiéru jeho lásku k cestovaniu v podobe obrazu mapy sveta.

 

Prečítajte si aj o našej návšteve v elegantnom penthouse 

Milé prekvapenie

Prišlo k nemu na oboch stranách po predstavení hneď prvého návrhu. Domácemu pánovi sa zapáčil koncept, aj keď sa držal prevažne neutrálnej farebnosti, pri ktorej pekne vynikli štruktúry dreva. Spolu so zvolenými doplnkami naňho pôsobili veľmi príjemným dojmom.

Čo sa mu však páčilo najviac, bola architektom navrhnutá tapeta so štylizovanou mapou sveta na celú jednu stenu v obývačke. Erik na nej drobnými červenými bodmi vyznačil miesta, ktoré majiteľ už navštívil. V ich ďalšom značení môže pokračovať a tiež si vyberať nové destinácie, kam by ešte rád zavítal. Erika potešila maximálna spokojnosť klienta aj to, že do konca realizácie ostalo všetko dodržané podľa prvého návrhu.

Oddeľuje i spája

Priestranný mezonet s rozlohou 140 štvorcových metrov je rozdelený klasicky na dennú časť na spodnom podlaží a nočnú so spálňou, s pracovňou, veľkou kúpeľňou a so šatníkom na poschodí. Otvorenú spoločenskú zónu predeľuje obojstranný kozub, ktorý je zároveň akýmsi spojovacím prvkom obývačky a kuchyne.
Hlavným cieľom bolo vytvoriť funkčný a praktický priestor, do ktorého sa bude majiteľ rád vracať. Kombináciou chladných a teplých materiálov som navodil príjemnú rovnováhu na neutrálnom pozadí čierno-bielej farebnosti.

Ing. arch. Erik Pastucha
autor interiéru
www.studioe.sk; foto: Anton Karpita

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/ Inéz BÚCI
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Mezonet pre cestovateľa: Navštívili sme podkrovné bývanie gentlemana!
PEKNÉ BÝVANIE/ Inéz BÚCI