Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!

02.12.2016
Interiér

Nie ste zástancom holých podláh, ktoré vám tak pripadajú chladné a stereotypné? V tom prípade určite volíte koberce. Poznáte tie vinylové?

5fotiek
Ak ste alergik, máte malé deti či domáceho miláčika, vinylový koberec je to pravé pre váš interiér. Autor: Carpets Inspirations

Niektorí nedajú dopustiť na krásu drevených podláh či parkiet, iní by do toho nešli ani za milión. Preferencie sa pri domácnostiach v tomto smere naozaj veľmi líšia. Je to skrátka na vás. Ak máte horúcu krv a ani pri mínusových teplotách nezapínate kúrenie, vtedy vám ulahodí chladivý povrch podlahy, no ak už pri pofukovaní jemného jesenného vánku utekáte do skrine po hrubý sveter, určite vo vašom bývaní nedáte dopustiť na teplučké koberce.

Podlahovina na stenách? Žiadne bláznovstvo, ale skvelý nápad! 

Vinylový koberec?

Asi si pod pojmom vinyl predstavíte starý gramofón a na ňom sa dookola točiacu čiernu platňu, chápeme. Vinyl ako materiál na výrobu kobercov je však témou budúcnosti, pretože má pozitívnych vlastností viac než dosť. Je to ideálna forma vyhotovenia pre alergikov a astmatikov, pretože v sebe oproti klasickým kobercom nezachytáva baktérie a nečistoty!

Je nehorľavý, na jeho údržbu vám postačí vlhká handra (žiadne vysávanie omrviniek spomedzi vysokých vlasov), funguje ako tepelný izolant a dokonca neobsahuje škodlivé ftaláty, ktoré negatívne pôsobia na ľudský organizmus, no nachádzajú sa prakticky všade. Znamená to, že takýto koberec môže byť jedine výhrou.

Nesmieme zabúdať ani na estetickú funkciu týchto kobercov. Nie je neobvyklé, že sú vyrábané s obojstranným vzorom, čo je potešujúca okolnosť najmä pre tých, ktorí majú z času na čas radi zmenu a ak sa bojíte nepríjemného dotyku s týmto kobercom, vôbec sa nestrachujte, budete kráčať ako po obláčiku.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!
ma/ipeknebyvanie.sk