Pohodlne sa usaďte: Nezvyčajné posedenie v originálnych kreslách vás dostane

22.04.2017
Interiér

Charakterizuje vás odvaha, kreativita a roztopaš? Tak vám nebude pripadať čudné sadnúť si doma na pohovku či kreslo pripomínajúce všeličo iné, len nie miesto na sedenie.

15fotiek
Majestátne a éterické oceľové kreslo Aria je presne vyrezané laserom, ponúka pružnosť ocele a mäkkosť kože, ktorou je potiahnutá vonkajšia strana, vnútorná je natretá matnou čiernou farbou. Autor: La Cividina,

>>> Inšpirujte sa v našej fotogalérii <<<

Oveľa väčšiu dávku kreativity, trúfalosti a brilantný štýl majú dizajnéri, ktorí tieto nevšedné kúsky vymýšľajú. Nezvyčajné sú hlavne svojím tvarovaním, ale aj veľkosťou, farbami či materiálmi. Keď máte radi jedinečnosť a nestačí vám len pohodlne sa oprieť a sedieť na mäkkom vankúši, vyšperkujte si interiér extravagantnou sedačkou.

Pod návrhmi originálnych kresiel a sedačiek sú podpísaní dizajnéri slávnych mien, najmä z talianskych končín, a v bežných predajniach nábytku ich nenájdete. Môžete sa nimi pokochať na svetových výstavách nábytku a u predajcov zastupujúcich dizajnové značky.

Pozrite si aj VIDEO s našou Adel, ktorá vám priniesla čerstvé novinky z veľtrhu nábytku v Miláne

Individualistky

Pri obchádzaní dizajnových showroomov vás čakajú sedačky a kreslá nepredstaviteľných tvarov. Ak je pre vás priveľa sedačka pripomínajúca stonožku alebo zamotaný uzol a zároveň hľadáte niečo originálne, zamerajte sa na klasické. Teda takmer klasické, kde tvarovo vyčnieva určitá časť, napríklad opierka. Šmrnc jej môže dať nezvyčajný materiál, čalúnenie či farba.

Časom k nej môžete pridať výnimočné kreslo, ktoré znásobí individualizmus interiéru. Zariaďovať takýmto štýlom je vzrušujúce, ale aj tu platí staré známe pravidlo, že menej je viac. Kým tradičný a univerzálny sedací nábytok sa hodí do akéhokoľvek interiéru, neobvyklé pohovky potrebujú dostatok priestoru. Ich originalita vynikne v nepreplnenej miestnosti a ich pestrá farebnosť na neutrálnom pozadí.

 
Autor: Adela MOTYKOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pohodlne sa usaďte: Nezvyčajné posedenie v originálnych kreslách vás dostane
Adela MOTYKOVÁ