Príjemný chládok vďaka klimatizácii: Na čo nezabudnúť a prečo privolať odborníka? (2. časť)

20.08.2017
Interiér

Teplo rodinného kozuba sa počas letných mesiacov príliš skloňovať nepatrí. Naopak, práve chladnejšie prostredie vás môže privítať veľmi útulne.

5fotiek
Riešenie chladenia interiéru populárne najmä v Amerike je klimatizácia osadená do obvodovej konštrukcie okna. Dimenzovaná je na menšie okná a treba s ňou počítať už pri umiestňovaní okna na mieru. Autor: Panasonic Etherea

>>> 1. časť seriálu si môžete prečítať priamo TU <<<

Klimatizácia nielen chladí, ale aj filtruje. Preto pri výbere venujte  pozornosť výbave filtrov. Štandardom sú prachové aj peľové filtre. Stačí ich čistiť každé tri mesiace. Kompletné čistenie klímy sa odporúča raz za rok. Ionizátor v klimatizácii likviduje choroboplodné zárodky a netreba ho ani vymieňať či čistiť. Zaujímavým doplnkom je aj plazmový filter, ktorého testy na ničenie baktérií a húb ukazujú účinnosť 99,9 %. Nie je potrebné ho meniť.

Inverter ušetrí

Malá drobnosť, ktorá umožňuje expresné vychladenie miestnosti. Vďaka plynulým rozbehom a regulácii otáčok zvyšuje účinnosť klimatizácie a výrazne minimalizuje energetickú náročnosť. S touto funkciou dokáže usporiť viac ako 30 % energie v porovnaní s klimatizáciou bez inverteru.

Vonkajšie rolety a žalúzie: Ochráňte svoj domov pre horúcimi slnečnými lúčmi štýlovo

Alternatívna klimatizácia: Ochladenie vďaka tepelnému čerpadlu? Je to vôbec možné? Samozrejme!

Pohodlie na diaľku

Nebuďte technologickí spiatočníci a pri kúpe klimatizácie sa nezabudnite informovať na možnosť jej spárovania s mobilným telefónom. Vďaka wi-fi zapnete klimatizáciu aj na diaľku. Určíte požadovanú teplotu a po otvorení dverí vás neobarí horúčava, ale bude čakať príjemne chladný domov.

Prenosná klíma

Mobilné klimatizácie fungujú ako monobloky, to znamená, že štandardnú vonkajšiu aj vnútornú jednotku majú v jednom celku. Výhodou je, že nevyžadujú odbornú montáž. Tam kde ich postavíte, začnú chladiť. Nutné je iba vyriešiť odvádzanie vzduchu pomocou výfukovej flexibilnej hadice von cez okno. Sú rýchlym riešením pre tých, ktorým nevadí zvýšený hluk, pretože tým je táto jednotka povestná. Maximálna hlučnosť dosahuje okolo 50 až 60 dB.

Jasne a stručne: Zhrnuli sme pre vás plusy a mínusy okien. Plastové, drevené či hliníkové?

Zárubne v paneláku: Vybúrať či obložiť?

 
Autor: Marek Mittaš, Katka Šatanková
Fotogaléria
Príjemný chládok vďaka klimatizácii: Na čo nezabudnúť a prečo privolať odborníka? (2. časť)Príjemný chládok vďaka klimatizácii: Na čo nezabudnúť a prečo privolať odborníka? (2. časť)Príjemný chládok vďaka klimatizácii: Na čo nezabudnúť a prečo privolať odborníka? (2. časť)Príjemný chládok vďaka klimatizácii: Na čo nezabudnúť a prečo privolať odborníka? (2. časť)
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Príjemný chládok vďaka klimatizácii: Na čo nezabudnúť a prečo privolať odborníka? (2. časť)
Marek Mittaš
Katka Šatanková