Biokrby zútulnia interiér a tvoria teplo domova. Nepotrebujú na to ani komín.

06.09.2017
Interiér

Krása a útulnosť otvoreného krbu (živý, reálny oheň priamo v miestnosti) bola donedávna spájaná s napojením na komín, s pracným uskladnením dreva, s nutným zbavovaním sa popola, zvýšenou prašnosťou v interiéry a s dôsledným čistením komínových častí.

10fotiek
Autor: PR článok

Pri biokrboch nepotrebujete komín, drevo, nemáte starosti s dymom, nevznikajú Vám žiadne škodlivé splodiny, nemusíte sa starať o padajúce iskry, sadze, ani o špinu. Biokrby sú bezkomínové krby spaľujúce bioalkohol. Keďže pri horení nepotrebujú komín, môžu sa používať aj v byte. Pre svoju univerzálnosť a výnimočný dizajn sa s obľubou používajú aj v takých objektoch, ako sú napr. hotely, reštaurácie, kaviarne, či kancelárie.

V eshope Lacné-biokrby nájdete pestrú ponuku závesných, voľnestojacich či zabudovateľných biokrbov. Biokrb si dokážete vybrať podľa dizajnu, možnosti umiestnenia, alebo vyžadovaného tepelného výkonu. Zaujímavé sú najmä patinované biokrby, ktoré nájdete v rôznych farebných prevedeniach.

Ak by Vám náhodou žiadny z nami ponúkaných biokrbov nevyhovoval, vieme Vám podľa Vašich požiadaviek zabezpečiť výrobu biokrbu na mieru.

Horenie biokrbu

Každý biokrb má v sebe zabudovaný horák, do ktorého sa nalieva bioalkohol. Bioalkohol slúži ako palivo, vďaka ktorému biokrb horí. Väčšina horákov má v sebe reguláciu, takže je možné regulovať výšku plameňa. Jeden liter bioalkoholu horí 3 až 8 hodín, v závislosti od typu a nastavenia horáka. Výkon biokrbov je od 1 kW až po 4 kW, čo postačuje na preteplenie jednej až dvoch miestností. Nemusíte se obávať splodín z horenia, protože výsledkom horenia bioalkoholu je len kysličník uhličitý (CO2) a voda (H2O), čiže presne to, čo vydychuje aj človek.

Viac informácií sa dozviete na stránkach www.lacne-biokrby.sk.

 

 
Autor: PR článok
Fotogaléria
Čítajte tiež
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
 
Biokrby zútulnia interiér a tvoria teplo domova. Nepotrebujú na to ani komín.
PR článok