Chôdza sa preceňuje: Vravia architekti, ktorí navrhli tento interiér

20.04.2017
Interiér

Pri rekonštrukcii mezonetu z roku 1917 autori návrhu zo štúdia Ki Design zohľadnili túžbu detí štvorčlennej rodinky a vytvorili im doma šmykľavku.

18fotiek
Požiadavka domácich bola jasná: nechceli nudné bývanie, ale interiér s nejakým "wow" efektom, prvkom, ktorý zaujme. Zároveň by však mal byť praktický, príjemný a útulný. Autor: Ki Design Studio

Páči sa vám hravosť a originalita v interiéri? Tak v tomto dvojpodlažnom príbytku s rozlohou 212 metrov štvorcových si prídete na svoje. Požiadavka  domácich bola jasná:  nechceli nudné bývanie, ale interiér s nejakým "wow" efektom, prvkom, ktorý zaujme. Zároveň by však mal byť praktický, príjemný a útulný.

Dispozícia mezonetu ctí klasické usporiadanie so spoločenskou zónou na prízemí a nočnou na poschodí. Práve odtiaľ vedie šmykľavka, ktorá sa vlní cez kuchyňu a končí v obývačke.

>>> Ak vás tento štýlový moderný interiér zaujal, nenechajete si ujsť jeho inšpiratívnu FOTOGALÉRIU <<< 

Kuchyňa bola pôvodne od obývačky oddelená schodiskom. Po novom síce zostala ako samostatná miestnosť, ale je priamo napojená na ostatnú spoločenskú zónu.

Keďže byt sa nachádza na najvyššom podlaží bytového domu, v maximálnej miere využíva novovytvorené strešné svetlíky kvôli dostatku prirodzeného svetla. Priestor tak pôsobí vzdušnejší a väčší.

Farebná schéma je pomerne mierna: neutrálna teplá biela, svetlo šedá, grafitová a prírodný dub. Farebné akcenty sa objavujú skôr na textíliách a čalúnení.

Samozrejme, šmykľavka nemohla predstavovať jediné prepojenie oboch podlaží, takže dizajnéri tu vytvorili aj nové schodisko.

Iný hravý interiér vytvoril otec pre svoju dcérku, kde sa cíti ako v raji

 
Autor: ii/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Chôdza sa preceňuje: Vravia architekti, ktorí navrhli tento interiér
ii/ipeknebyvanie.sk