Miesto na štart: Prvá postieľka vášho drobca musí byť jeho kráľovstvom

05.09.2017
Interiér

Je nám jasné, že príprava prvej izby pre bábätko robí budúcim rodičom obrovskú radosť. My sa k tomu radi pridáme a so zariaďovaním pomôžeme.

7fotiek
Rastúca postieľka je vhodná od narodenia do 12 rokov. Ušetrí vám veľa nákladov. Autor: Cilek

Hovorí sa, že prvá izba ani tak nie je pre dieťa ako pre rodičov, že sa na nej poriadne vyšantia, lebo ešte je na to čas, a zhmotnia v jej podobe všetku svoju lásku a očakávania. Ak ide o prvé dieťa, o to viac. V eufórii sa však často zabúda na praktickosť, zdravotnú neškodlivosť a tiež to, že počas prvého roka sa dieťa a jeho potreby veľmi rýchlo menia.

Detská izba podľa herečky Lucy Liu: Hravá aj sofistikovaná

Trápi vášho drobca alergia? Prispôsobte mu detskú izbu čo najlepšie

Postieľka je raj

Je možné, že prvé týždne bude počas noci prázdna, pretože si budete chcieť nechať dieťatko blízko pri sebe, no v priebehu dňa sa detská postieľka alebo kolíska stane vaším nenahraditeľným pomocníkom. Jej štandardný rozmer je 120 x 60 centimetrov, i keď v ponuke sú aj atypickejšie rozmery a tvary postieľok, kolísok a košov na spanie.

Tie však z hľadiska praktickosti neodporúčame. Dieťa z nich rýchlo vyrastie, budete mať problém pri zháňaní kvalitných matracov, pričom klasická postieľka sa dá polohovať tak, že sa v nej pohodlne vyspí aj dvojročné dieťa. Pri malých deťoch sú na postieľkach dôležité dve veci: povrchová úprava, ktorá musí byť bezpečná aj v prípade, že sa dieťatko rozhodne hrany ochutnať oblizovaním a hryzením, a kvalitný matrac. Vhodné sú tvrdšie matrace. Molitan vylúčte pre jeho krátku životnosť, dieťa sa totiž bude v postieľke časom hrať, učiť sa stáť aj skákať.

10 úžasných vychytávok pre domácnosti, ktorým panujú malí nezbedníci. Nebudete veriť vlastným očiam!

Zvážte latexový matrac alebo matrac s kokosovým vláknom. V ponuke nájdete aj antialergické alebo sendvičové matrace napríklad s pohánkou. Vyberte matrac, ktorý bude ortopedický, z prírodných materiálov, má snímateľný poťah a vlastnosti zabraňujúce prežívaniu roztočov a plesní. Matrace z PUR peny sú pre deti nevhodné. Postieľku nikdy nestavajte k radiátoru, je tam suchý vzduch a hrozí prehriatie. Praktický je látkový mantinel po vnútornom obvode postieľky a zvonkohra zavesená nad ňou.

Dve deti, jedna izba: Ako sa popasovať s touto výzvou? Máme pár tipov

Pre malého školáka: Čo by v jeho izbe určite nemalo chýbať?

 
Autor: Kristína Falťanová
Fotogaléria
Miesto na štart: Prvá postieľka vášho drobca musí byť jeho kráľovstvomMiesto na štart: Prvá postieľka vášho drobca musí byť jeho kráľovstvomMiesto na štart: Prvá postieľka vášho drobca musí byť jeho kráľovstvomMiesto na štart: Prvá postieľka vášho drobca musí byť jeho kráľovstvom
 
7fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Miesto na štart: Prvá postieľka vášho drobca musí byť jeho kráľovstvom
Kristína Falťanová