Doma ako v kaviarni: Preneste si jej atmosféru do obývačky

15.05.2016
Interiér

Milujete kaviarenskú atmosféru? Tak prečo si jej uvoľneného ducha nepreniesť do obývačky.

7fotiek
Autor: Archív

Pri najbližšej návšteve obľúbeného podniku si všímajte detaily, ktoré tvoria ten pôsobivý celok. Ktorý vás zaujal najviac? Overeným trikom, ako navodiť ležérnu atmosféru klubového typu, je tlmené svetlo a tmavšie tóny stien. Žiadaný efekt sľubuje staré tehlové murivo.

Ak nemáte originál, obklad z tehlových pásikov v prírodnej farbe alebo natretý na bielo či čierno ho zaručene zastúpi. Pocit návratu v čase privodia veľkoplošné fototapety v čiernobielej alebo v sépiovej farebnosti.

Prečítajte si aj o obývačke v škandinávskom štýle

Skrátka pohoda

Pri zariadení preferujte prírodné materiály - stredne tmavé a tmavšie dreviny, kožu v škoricovej a hnedej úprave a kov s matným povrchom. Nesmie chýbať pohodlné sedenie, základom je dvoj- či trojsedačka a nízke kreslá. Tvarom dominujú mäkké obliny. O dotvorenie atmosféry sa postarajú obrazy s hudobným podtónom a štýlové funkčné doplnky ako gramofón, originálny luster a štylizovaná soška.

Pekné bývanie radí

Vyrobte si originálny obraz. Vytlačený plagát z džezového festivalu vložte do jednoduchého rámu. Bude vám pripomínať hudobný zážitok a podčiarkne kaviarenský look.

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/Inéz BÚCI
Fotogaléria
Doma ako v kaviarni: Preneste si jej atmosféru do obývačkyDoma ako v kaviarni: Preneste si jej atmosféru do obývačkyDoma ako v kaviarni: Preneste si jej atmosféru do obývačkyDoma ako v kaviarni: Preneste si jej atmosféru do obývačky
 
7fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Doma ako v kaviarni: Preneste si jej atmosféru do obývačky
PEKNÉ BÝVANIE/Inéz BÚCI