Páčia sa vám minimalistické veľkorysé interiéry? Vieme ako podporíte ich priestorovosť.

15.03.2017
Interiér

Okrem toho, že zväčša ide o veľkoplošnú obytnú halu s kuchyňou v čistých líniách, dôležité je aj poznať pár zásad ako ešte viac podporiť pocit priestornosti.

15fotiek
Interiér apartmánu blízko Moskvy sa nesie vo svetlých farbách, ktoré opticky zväčšujú daný priestor a navodzujú atmosféru pokoja a pohodlia. Autori návrhu: architekti a dizajnéri Alexey Nikolashin a Catherine Emelyanov Autor: surfingbird

Tip 1

Používajte svetlé farby, ideálne bielu s vysokolesklou pvrchovou úpravou, ktorá priestor prežiari a opticky zväčší aj vďaka jemnému zrkadlovému odrazu. V primeranom množstve využite aj veľké zrkadlo bez rámu, ale dajte pozor na to čo zrkadlí. 

Tip 2

Aby ste dosiahli minimalistický štýl, dvierka na nábytku by mali byť bez úchytiek, alebo aspoň riešené nenápadne, ab nepútali pozornosť a zbytočne nečlenili jednoliatosť plôch.

Tip 3

Nepoužívajte príliš veľa materiálov, farieb a štruktúr. Zvoľte si jednu nosnú svetlú farbu a k nej priraďte maximálne 2 pridružené farby, prípadne materiály. Napríklad čisto biely interiér krásne zútulní štruktúra prírodného dreva. Niekedy nie je na škodu staviť na kontrast, pričom stále platí prevládajúca svetlá farba.

Tip 4

Väčší nábytok s úložným priestorom alebo kuchynskú stenu riešte zásadne na plnú výšku stropu, čím sa takmer zneviditeľní.

Tip 5

Menšie solitéry ako napríklad skrinku pod televízor alebo komodu uprednostnite zavesené na stenu. Vizuálne odľahčia priestor. To platí aj pre výber postele do spálne - uprednostnite typ zo spodným podsvietením a hlboko osadeným soklom, ktorý pôsobí akoby levitoval.

 

Kľúčovou dierkou

A že pocit veľkorysého priestoru môžete dosiahnuť aj v byte, ktorý mal pôvodne štandardné rozmery, sa presvedčíte v našej exkluzívnej návšteve mestského bytu tu na Slovensku. Tu je malá chuťovka z jeho fotenia...

Kde ho nájdete? V aprílovom čísle časopisu Pekné bývanie, ktoré je aktuálne v predaji.

 
Autor: ii/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Páčia sa vám minimalistické veľkorysé interiéry? Vieme ako podporíte ich priestorovosť.
ii/ipeknebyvanie.sk