Garsónka s vysokým stropom: Zaujímavý priestor s útulnou atmosférou

12.02.2018
Interiér

Povedali by ste, že na 29 m2 môžete mať všetko? Táto garsónka v starom bytovom dome vo švédskom Göteborgu to dosiahla vďaka využitiu vysokých stropov. Perfektná inšpirácia pre každého, kto žije v malom priestore.

13fotiek
Do vysokej postele treba vystúpiť po rebríku. Autor: Jonas Berg

Historický dom nebol kedysi bytový, až v roku 2005 ho kompletne zrekonštruovali a vybudovali v ňom byty. Výhoda priestoru je dobré prirodzené svetlo z vysokých okien a vysoké stropy. Práve výška priestoru priam lákala využiť ju a vytvoriť v ňom ďalšie podlažie.

Veľkorysá kuchyňa

V malom priestore je na nezaplatenie každý kúsok úložného priestoru a tu je ho neúrekom. Priaznivý pôdorys umožnil hneď za vstupnými dverami umiestniť priestrannú úložnú stenu s množstvom zásuviek, skriniek a policami na knihy. A ak by ste si mysleli, že kuchyňa je obmedzená len na nevyhnutné spotrebiče zmenšených rozmerov, opak je pravdou. Rohová kuchyňa je veľkorysá na pracovnú plochu aj úložné priestory. Je v nej integrovaná chladnička s mrazničkou umývačka riadu, varná doska a mikrovlnná rúra. Do kuchynského rohu zapadá jedálenský stôl a naň nadväzuje sedačka.

Pozrite si aj malý, pohodlný byt, v ktorom je využitý každý centimeter

Vysoká posteľ

Veľkorysú výšku stropu je využíva vstavané drevené podlažie, na ktorom je nočná časť minibytu. Je tu miesto ma manželskú posteľ a vchádza sa do nej dreveným rebríkom. Pod „spálňou“ je sociálne zázemie – nezvyčajne veľká kúpeľňa so sprchovým kútom, umývadlom, toaletou, práčkou a sušičkou. 

 
Autor: am/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Garsónka s vysokým stropom: Zaujímavý priestor s útulnou atmosférou
am/ipeknebyvanie.sk