Geometria u vás doma. Nebojte sa a vpustite k sebe originálne prvky!

02.02.2018
Interiér

Secesia nie je konzumovateľná pre každého a ide len o prvky, nie jej imitovanie. Aj preto necháva obývačka budúceho roka viac liberalizmu a otvorených ciest.

6fotiek
Do čierneho trafíte aj s modrou či zelenou pripomínajúcou hlbočinu. Voľte ich striedmo. Ak sa vám páčia na veľkých plochách, rozžiarte ich bielou a drobnými akcentmi purpurovej. Autor: Archív

Tie môžu viesť aj ku geometrickým vzorom. Ale nielen na stenách v podobe grafík ako z čias dadaizmu. Netradičné línie sa hlásia o slovo pri kreslách, stolíkoch, osvetlení, nábytku aj sedacích súpravách. Práve pri nich sa sústreďte na mäkké, rozkošnícke materiály, ktoré budú príjemné na dotyk a hrany striedajú útulné barokové obliny. Vzory namiesto jednotvárnosti môžu byť.

Nové povrchy

Obývačky rady privítajú materiály ako klasické drevo, mramor, kov a absolútnym hitom sa stávajú povrchy pripomínajúce mesačnú krajinu, Mars, takzvané kozmické povrchy vo vyhotovení kameňa alebo plastu. Inovácia sa dotkne aj podlahy. Novinkou roka sa stanú koberce. Na rozdiel od minulosti však prichádzajú so zmenou. Namiesto bohatých vzorov a zdobenia sa do popredia derú koberce pripomínajúce klasické podlahy. Najmodernejšie sú štruktúry mramoru, dlažby či dokonca parketovej skladačky. Ide o jednu z najvýraznejších noviniek roka 2018.

Umelecké delenie

Spojenie kuchyne a obývačky je neodmysliteľnou súčasťou našich životov už nejaký čas. Trend jednoliatosti, dokonca pomocou rovnakých materiálov na kuchynskej linke a obývačkovej stene, spraví krok vzad, aby sa vpred mohli dostať umelecké varianty delenia priestoru. Krásne vertikálne záhrady, drevené priehľadné umelecké konštrukcie, priehľadné knižnice, ozdobné paravany, perforované steny či predely poňaté ako výtvarné plastiky. To všetko sú nové riešenia starej známej situácie.

Jednoducho smart

Inteligentná domácnosť sa čoraz viac stáva každodennou realitou a technológie, obrazovky na stenách ani tablety nemožno vylúčiť z konceptu z hi-tech obývačky. Senzory pohybu, stmievače, zaťahovanie roliet a žalúzií ovládané na diaľku, pohybové senzory na ovládanie kúrenia, vetrania aj osvetlenia. To všetko sú doplnky, ktorých sa nemusíte báť. Esteticky sa nehádajú ani s klasickými prvkami, navyše budú predstavovať často nielen funkčnú, ale aj zábavnú časť obývačky. Hlavne pre mužskú časť pokolenia.

 
Autor: Marek Mittaš
Fotogaléria
Geometria u vás doma. Nebojte sa a vpustite k sebe originálne prvky!Geometria u vás doma. Nebojte sa a vpustite k sebe originálne prvky!Geometria u vás doma. Nebojte sa a vpustite k sebe originálne prvky!Geometria u vás doma. Nebojte sa a vpustite k sebe originálne prvky!
 
6fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Geometria u vás doma. Nebojte sa a vpustite k sebe originálne prvky!
Marek Mittaš