Praktické riešenia pre domácu pracovňu

30.01.2014
Interiér

Izba na knihy, piano, ale aj "výstavná sieň" športových trofejí či miesto na príležitostný oddych. A z času na čas aj hosťovská izba. Ako to všetko zariadiť? Možno vás inšpiruje návrh na domácu pracovňu priamo od interiérovej dizajnérky.

1fotka
Izba na knihy, piano, oddych aj na malú výstavu. Autor: Archív

V rodinných domoch sa často nájde miestnosť, ktorá sa časom zaprace všetkým možným, čo sa inde nezmestilo alebo zavadzalo. Časom to už ani nie je izba, ale akési skladisko. Práve do takej miestnosti nás prizvala domáca pani z Nitry. Už ju prestalo baviť pozerať sa na rastúci neporiadok a rozhodla sa vytvoriť novú izbu. Takú, do ktorej sa úhľadne a logicky zmestí všetko, čo inde v dome zavadzia, no je ešte potrebné.

Mala veľmi jasné predstavy. Má to byť pracovňa s veľkým pohodlným pracovným stolom, s miestom na všetky knihy, ktoré sa povaľujú po dome.

Zároveň má domáca pracovňa slúžiť aj ako príležitostná hosťovská izba, príručný šatník na sezónne oblečenie či výstavná sieň synových športových trofejí. A navyše to malo byť aj miesto, kde si pani domu nerušene zahrá na obľúbenom piane. A keď ju všetko prestane baviť, chcela by si tu oddýchnuť, vyložiť si nohy a pozerať televízor. Na jednu miestnosť celkom veľa požiadaviek.

Rébus domácej pracovne vyriešený

"Mám rada takéto hlavolamy, a tak som sa s radosťou pustila do spĺňania všetkých požiadaviek. Pri takýchto miestnostiach, ktoré majú plniť viaceré úlohy, treba mať stále na pamäti, že vzniká celok a každá zóna má plynule nadväzovať na tie ďalšie. Vzniklo teda miesto pre pracovný stôl, ktorý je zasadený do knižnice, šatníkovej skrine a police na televízor. Oproti stolu je rozťahovacia pohovka, nad ktorou je výstavná skrinka na trofeje. Vedľa piana je ďalšia šatníková skriňa, na ktorú nadväzuje ďalšia knižnica. Túto časť spája do celku sadrokartónový podhľad, kde budú zapustené bodové svetlá.

Pekná tapeta so štylizovaným vzorom stromu určila jemnú zelenú farebnosť celej miestnosti. V kombinácii so sivo-béžovým nábytkom vznikne jemná farebná škála ideálna na oddych, domácu prácu či umelecký zážitok," hovorí o svojom návrhu Jasna Opavská.

Jasna Opavská, interiérová dizajnérka www.jasnakrasna.sk

Domáca pracovňa po novom: Viditeľné iná už na prvý pohľad

Pred

Po

Stôl aj skriňa síce zostali na pôvodnom mieste,no nad nimi pribudol odkladací priestor.

Pred

Po

Skrinky nahradil policový systém, do ktorého sa zmestí oveľa viac vecí a hlavne prevzdušní priestor.

Pred

Po

Posteľ sa posunula k oknu a nad ňou je namiesto veľkej skrine iba vitrína na trofeje.

Pred

Po

V malej izbe sa našlo miesto aj na piano.

 
Autor: ŠARM/Jasna Opavská, interiérová dizajnérka
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Praktické riešenia pre domácu pracovňu
ŠARM/Jasna Opavská
interiérová dizajnérka