Výnimočné povrchy pre dvere, skrine či nábytkové dvierka. Spoznajte ich kúzlo!

09.02.2014
Interiér

Túžite po originalite? Ponúkajú ju aj povrchy nábytkových dvierok, vstavaných skríň, kuchynských liniek či dverí.

13fotiek
Na skrinkách, zástene aj stene použiť jeden motív, ktorý prechádza zo steny na nábytkový povrch a naopak, umožňuje grafosklo. Vyberať môžete z bohatej databázy dekorov výrobcu. Ak si potrpíte na originály, zvoliť si môžete i vlastnú fotku. podmienka je jej kvalita a konkrétne grafické parametre. Samotný motív je následne zatavený medzi bezpečnostné sklá, a preto ho nie je možné zoškrabať či inak poškodiť. Autor: archív firiem: J.A.P. Slovakia, Hilkovič, Renolit, Sapeli, Trachea

Skutočný 3D efekt


Skutočný 3D povrchový efekt ponúka technológia vákuového lisovania, pri ktorej sa do klasickej MDF dosky vyfrézuje požadovaný obrys alebo tvar. Následne sa na ňu aplikuje nábytková fólia z radu Renolit v požadovanej farbe či dekore. Presné a zložitejšie tvary, ako sú písmená a číslice, sa najskôr vypália laserom a pripevnia sa na podklad, ktorý sa prilepí na MDF dosku.

Ilúzia 3D efektu

Páči sa vám 3D efekt, no zároveň túžite po ľahkej údržbe hladkej rovnej plochy? Toto ponúka vysokotlakový laminát Duropal. Jeho dekor pripomína jemné vlny a vďaka lomu svetla získava výrazný 3D efekt s optickou hĺbkou niekoľkých centimetrov. Táto novinka, ideálna ako výplň posuvných dverí, získala na medzinárodnom veľtrhu Interzum ocenenie za mimoriadne inovácie v oblasti dizajnu a inteligentných materiálov.

Opraviteľný lesk

Páčia sa vám vysokolesklé povrchy nábytkových dvierok, no obávate sa prípadných škrabancov? S novinkou, akrylátovým povrchom T.acrylic, drobnú opravu zvládnete aj sami. Keďže je hrúbka povrchu až 1,4 mm, pri brúsení sa nedostanete na základný materiál. Podľa návodu nanesiete špeciálnu pastu a preleštíte. Tieto akryláty sú navyše zdravotne neškodné a netoxické, bežne sa používajú v zdravotníctve a potravinárstve. Iste poteší aj odolnosť proti teplu, vlhku a slnečnému žiareniu. Z tohto materiálu je dokonca možné vyrobiť aj pohľadovú imitáciu hliníka či klasického zrkadla.

Kamenná dyha

Ak si ceníte pravosť prírodných materiálov, vedzte, že dnes sa na nábytkových elementoch vyskytuje i skutočný kameň. Tenká kamenná dyha vzniká štiepaním veľkoformátových dosiek bridlice a kremeňa na hrúbku 1 – 2,5 mm. Na nábytku vyniknú ako zaujímavý akcent.

Grafosklo na skrinkách, zástene aj stene

Použiť jeden motív, ktorý prechádza zo steny na nábytkový povrch a naopak, umožňuje grafosklo. Vyberať môžete z bohatej databázy dekorov výrobcu. Ak si potrpíte na originály, zvoliť si môžete i vlastnú fotku. podmienka je jej kvalita a konkrétne grafické parametre. Samotný motív je následne zatavený medzi bezpečnostné sklá, a preto ho nie je možné zoškrabať či inak poškodiť.

Imitátor Sibu

Viac ako 300 dekorov ponúka novinka, takzvané Sibu povrchy, ktoré môžu byť hladké aj štruktúrované. Verne imitujú napríklad kožu či kov, no nezahanbia sa ani ako plastické ornamenty. V skutočnosti ide o dekoratívne fólie s hrúbkou 1 až 1,5 mm, ktoré sa na nábytok či jeho časti lepia už vo výrobe. Použiť sa dajú dokonca aj na podhľady či celé steny.

Overface povrchy

Pomocou tejto revolučnej technológie dokáže výrobca do povrchu fóliovaných nábytkových dvierok, vstavaných skríň alebo dekoratívnych panelov aplikovať prakticky akýkoľvek grafický motív. Niektoré firmy dokonca ponúkajú možnosť použiť kvalitnú vlastnú fotografiu. Prednosťou je fotorealistická kvalita obrazu a odolnosť, ktorú zvyšujú ochranné vrstvy vrátane ochrany proti slnečnému žiareniu. Nábytok s povrchom Overface tak možno umiestniť aj na dvierka kúpeľňového alebo kuchynského nábytku.

Dvere, ktoré zmiznú v stene

Počuli ste už o dverách s povrchom z impregnovaného papiera? Táto novinka umožní namaľovať či vytapetovať ich rovnako, ako sú napríklad okolité steny. Nevyžadujú ani špeciálnu maliarsku farbu, použijete tú istú ako na stenu. Nejde pritom o papierové dvere, vnútorná konštrukcia je v kvalitnom vyhotovení. Odporúča sa skombinovať ich so skrytou zárubňou, ktorej okraj je v rovine steny.

 
Autor: Pekné Bývanie/Monika KRÁLOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Výnimočné povrchy pre dvere, skrine či nábytkové dvierka. Spoznajte ich kúzlo!
Pekné Bývanie/Monika KRÁLOVÁ