Nový dizajn stien a stropov

29.09.2012
Interiér

Zabudnite na omietku, tapety a opakované maľovky. Skúste to s napínanými systémami stien a stropov.

9fotiek
Na výber je veľké množstvo vzorov, od fotiek až po grafické návrhy. Inštalácia steny je pritom rýchla a jednoduchá. Autor: Printart.cz

NA SUCHO

Inštalácia je pritom jednoduchá, rýchla a na sucho. Výhoda je tiež bezúdržbovosť. Problém nerobia ani okenné otvory, podkrovie, vypínače alebo svietidlá. Zabudnúť môžete i na prípravu povrchu steny alebo stropu. Tkanina bude totiž napnutá v istej vzdialenosti od steny, čím sa vytvorí dokonalá rovina. A za ňou získate praktickú inštalačnú medzeru.


Foto: Printart.cz

V NAPÄTÍ

Ako to funguje? Špeciálna tkanina sa napne na skryté alebo poloskryté lištové profily umiestnené po obvode miestnosti a okolo výrezov. Dá sa kedykoľvek demontovať a opäť namontovať alebo vymeniť. Na trhu nájdete aj systémy so zárukou desať až dvanásť rokov na materiál a stálofarebnosť. Životnosť je samozrejme vyššia.


Foto: Printart.cz

VEĽA MOŽNOSTÍ

Umiestniť na stenu alebo strop veľkoformátovú potlač so zaujímavým motívom nebolo nikdy jednoduchšie ako teraz. Výrobcovia ponúkajú vlastnú databanku fotiek a grafických návrhov od známych umelcov. Použiť sa dá aj vlastná fotka, musí byť však veľmi kvalitná a s vysokým rozlíšením. A tak je dnes na trhu prakticky neobmedzený výber dizajnových „prevlekov“ stien a stropov.

Viac fotiek, zaujímavostí a podrobností o systéme sa dočítate v júnovom vydaní časopisu PEKNÉ BÝVANIE, ktoré je práve v predaji.

 
Autor: Monika KRÁLOVÁ
Fotogaléria
Nový dizajn stien a stropovNový dizajn stien a stropovNový dizajn stien a stropovNový dizajn stien a stropov
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nový dizajn stien a stropov
Monika KRÁLOVÁ