Prievan v skrini: 10 krokov k poriadku

16.03.2013
Interiér

S prichádzajúcou jarou nás čaká výmena šatníka. Teplé oblečenie putuje do škatúľ a do poličiek si uložíme ľahšie, farebnejšie, ktoré budeme nosiť nasledujúcich pár mesiacov. Čo takto urobiť si skriňový deň? Že aký to je? Nuž, deň, keď sa zamyslíte, ktoré kúsky ste nemali na sebe celú večnosť a v skriniach si necháte len tie, ktoré si naozaj oblečiete. Pomôžeme vám praktickým manuálom. Tu je desať krokov ako na to.

1fotka
Urobte si radosť: Vymeňte staré šatstvo za nové, pestrejšie Autor: profimedia.sk

1. krok

Urobte si aspoň pol dňa voľno. K práci si pustite dobrú hudbu. Zabudnite na kamošku – namiesto pomoci a vzácnych rád sa upratovanie zvrhne na klebetenie. A nič nestihnete.

2. krok

Vysťahujte celú skriňu. Uložte veci na gauč, na posteľ alebo len tak na zem a začnite triediť.

3. krok

Pripravte si tri igelitové vrecia, pokojne väčšie. Do jedného prídu veci na vyhodenie, do druhého oblečenie na charitu a do tretieho tie, ktoré ponúknete kamarátkam. Čo zvýši, to uložte do skrine.

4. krok

Úplne na bok si urobte kôpku: Na pamiatku. Premyslite si, čo v nej naozaj necháte. Niekedy stačí pár kúskov, môže sa stať, že ich aj tak nikdy nevyužijete. Ale pre istotu…

5. krok

Trieďte po kategóriách. Čo ste rok nemali na sebe, patrí do vreca. Ak ste si nie istá, hoďte to do pračky a potom na polročnú skúšobnú lehotu do skrine. Veci, ktoré nosíte najčastejšie, zaveste na vešiaky.

6. krok

Prichádza na rad psychohygiena. Choďte sa najesť a odpočinúť si.

7. krok

Vrece na vyhodenie vyhoďte hneď. Vrecko na charitu a pre kamarátky odložte. Ráno je múdrejšie večera. Neprehrabávajte sa vo vreciach, ibaže by ste si na niečo spomenuli, dajte tomu šancu a oblečenie ešte na pol roka uložte do skrine. Potom sa uvidí.

8. krok

Odneste veci do charitatívnej organizácie alebo na zberné miesto.

9. krok

Ak nemáte záľubu v šití a prešívaní, odložte veci na viditeľné miesto a buď sa prekonáte a obšijete ich sama, alebo zaneste do opravy odevov. Ak to nespravíte do týždňa, šup s nimi do koša.

10. krok

Pozrite sa, čo vám zostalo a popremýšľajte, čo s tým. Je váš šatník mdlý? Alebo dokonca čierny? Tak sa vyberte na nákupy a nebojte sa do jarných dní vykročiť oblečená v pestrých alebo pastelových farbách. Uvidíte, ako zaraz omladnete! A nebojte sa nových modelov, nie ste až taká stará, aby ste museli chodiť ako sivá myška!

Ako to robím ja:  speváčka Beáta Dubasová


Foto: archív

S príchodom jari aj ja prevetrávam šatník. Niečo vyhodím, niečo preložím, ale veci, ktoré som nemala na sebe aspoň dve sezóny, obyčajne dám preč.

Nechávam si vzácnejšie alebo výraznejšie (pódiové) veci, ku ktorým ma viažu spomienky. Z nostalgie som si napríklad odložila vlastnoručne ušitú čiernu strapcovú vestičku, ktorú mám na sebe na obale mojej prvej LP platne z roku 1987 a v ktorej som odspievala veľa koncertov. Už si ju asi nikdy neoblečiem, ale nemám to srdce ju vyhodiť. :-)

 
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
 Prievan v skrini: 10 krokov k poriadku