Svet obliečok: Poďte s nami snívať

29.04.2013
Interiér

Poznáte lepší pocit, ako zaspávať v čerstvo prezlečených obliečkach? Ich vôňa a hebkosť vás určite rýchlejšie prenesú do ríše snov.

5fotiek
Bavlna je vzdušná, zdravotne neškodná, prirodzená a príjemná na dotyk s pokožkou. Autor: Archív

VYZNÁTE SA?

Bavlna je vzdušná, zdravotne neškodná, prirodzená a príjemná na dotyk s pokožkou. Stopercentná bavlna či bavlnený satén s jemne česanými vláknami dodáva návliečkam mäkkosť. Satén z čistej bavlny na rozdiel od umelého je hrejivý, v lete na dotyk chladivý a prirodzene lesklý. Výborne absorbuje telesnú vlhkosť, čím vytvára príjemné prostredie počas spánku.

Rokmi overená kvalita damašku si zasa získava čoraz väčší okruh priaznivcov aj pre svoju nadčasovosť. Damašek je označenie pre jednofarebnú hustotkanú tkaninu vyrobenú z hodvábnych a ľanových priadzí. Je to najtrvácnejší materiál, z ktorého sa vyrába posteľná bielizeň.

Perie sa na 90 °C a pri intenzívnom používaní si zachováva svoju kvalitu aj po desiatkach rokov. Poznáte bambusové návliečky? Na dotyk hodvábne jemný materiál s prirodzeným leskom nie je vôbec chemicky ošetrovaný. Posteľná bielizeň zo 100 % bambusu môže zabezpečiť antialergické, antibakteriálne a antistatické prostredie.

K jeho vlastnostiam patrí vyššia oderuschopnosť, a tým dlhšia životnosť, o 30 % väčšia nasiakavosť, výborné termovlastnosti a tiež príjemný chladivý pocit počas letných dní. Ďalšia výhoda tohto materiálu je, že rýchlejšie schne. Vlákno prírodného hodvábu patrí k najušľachtilejším, najpevnejším a najjemnejším, má vysoký lesk a dlhú trvácnosť. Návliečky zo 100 % prírodného hodvábu patria k najluxusnejším produktom na trhu

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE
Fotogaléria
Svet obliečok: Poďte s nami snívaťSvet obliečok: Poďte s nami snívaťSvet obliečok: Poďte s nami snívaťSvet obliečok: Poďte s nami snívať
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Svet obliečok: Poďte s nami snívať
PEKNÉ BÝVANIE